| ♥♥♥S!m0n!k99♥♥♥ a întrebat:

Pleasebatting eyelashes Statusuri despre viata, culori, vise, sperante, prieteni... :X fundita

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

• Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur
• Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
• Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
• Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele
• Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
• E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini…
• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica… "
• " Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le! "
• " Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant… "
• " Cand ii bate norocul la usa, lenesul se plange de… prea mult zgomot! "
• " O cearta este o intrecere in care fiecare vrea sa aiba primul… ultimul cuvant! "
• " Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come… "
• " Eram trist ca n-am pantofi, dar am intalnit pe unul care n-avea picioare… "
• " Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina… "
• Nimeni nu poate sa se intoarca in timp si sa fabrice un nou inceput, dar oricine poate incepe azi si sa fabrice un nou sfarsit.
• "Nu poti cladi castele din nisip uscat"
• Nimic nu e mai complicat decat a simplifica si mai simplu decat a complica
• Ca o piesa de teatru, asa este viata: nu intereseaza cat de mult a tinut, ci cat de frumos s-a desfasurat. – Seneca
• Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca nu s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati.
• Cand simti ca viata nu are niciun rost, gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait.
• Nu trai in trecut, nu visa la viitor, concentreaza-ti toate eforturile in present
• Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima, pentru ca una din ele chiar va fi. - Jeremy Schwartz
• Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. - John Burroughs
• Viata este unoeri foarte zgarcita: trec zile, saptamani, luni si ani fara sa simti nimic nou. Totusi, odata ce se deschide o usa, o adevarata avalansa patrunde prin spatiul deschis. Acum nu ai nimic, iar in clipa urmatoare ai mai mult decat poti accepta. - Paulo Coelho
• Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. - Antoine de Saint Exupery
• Toată lumea vrea să meargă în Rai, dar nimeni nu vrea să moară
• E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la ei, dar doar de 4 pentru a le trage un pumn în faţă
• ) Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi. - Antoine de Saint Exupery
• Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. - Ashlay Smith
• Sa iubesti implica riscul de a nu fi iubit inapoi. Sa speri implica riscul de a fi ranit. Sa incerci inseamna sa risti sa da gres, dar riscuile trebuie asumate, deoarece cel mai mare risc in viata e sa nu-ti asumi nici un risc.
• Doare sa iubesti pe cineva care sa nu te iubeasca la randul lui, dar cel mai dureros este sa iUbesti pe cineva si sa nu gasesti niciodata curajul de a-i spune ce simti.
• Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. - Octavian Paler
Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara. – Gabriel Garcia Marquez

Prietenia = O nava destul de mare pentru a duce doi insi pe vreme frumoasa, dar numai unul cand e vreme rea. – Ambrose Bierce
Adevarul este o flacara atat de luminoasa incat multi oameni nu-i pot suporta lumina. Unii inchid ochii ca sa nu-l vada, iar altii fug ca sa nu fie arsi
Un zambet nu costa nimic dar poate cumpara totul.Nimeni nu e atat de bogat incat sa nu aiba nevoie de el si nimeni nu e atat de sarac sa nu-l poata oferi
Timpul in cursa lui imensa descopera tot ceea ce era ascuns si acopera tot ceea ce era descoperit.

| Nicoleta a răspuns:

Sper ca te-am ajutathappy!

| ForbiddenLove a răspuns:

Rule no. 1.live like there is not tomorrow
a friend is someone who knows the song in you heart and can sing it back to you when you have forgotten the words
do not look back and ask why, look forward and ask why not?
i used to be normal until i met these losers, i call my best friends
life is not measured by the breaths we take, but by the moments that take our breath away
i'm like a butterfly, pretty to look at, hard to catch
dream as if you could live forever, live as if you only have today
if i had a flower for everytime you made me smile and laug, i have a garden to walk in forever.
friendship is like a flower, ready to bloom every hour.it may stop growing or keep on flowing but you'll still have it forever.
it's never too late for happily ever after
i son't do hugs unless it is really necessary
be your own cand of beautiful
whatever you do, do it differently

mai stiu o gramada... daca mai vrei scrie-mi un mesaj. daca ai nevoie de traducere la fel scrie-mi un mesaj. te pup:*

| DdDdde a răspuns:

Sa ai in tot deauna speranta in tine de a merge mai departe

focul pasiunii ma stinge si ma aprinde

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata