| Anonimity a întrebat:

Salut.Daca stau pe telefonul mobil pe wifi cu conexiunea de date oprita poate sa imi ia din mega de pe cartela, ca sunt pe abonament si am doar 50 de mega. Daca da ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| YoBuDy a răspuns:

Daca esti pe Wifi, nu iti ia absolut nici un mega din netul de pe cartela, mai ales ca stai cu conexiunea de date oprita.
Si chiar daca ai fii stat cu conexiunea pornita si nu ai fii navigat pe net, sau nu ai fii downloadat nimic de pe net tot nu iti lua nimic din Mb de pe cartela de net. Deci foloseste cu incredere Wifi-ul pentru ca nu are legatura cu netul de pe cartela ta, pentru ca e separa, asa fac si eu, folosesc wifi acasa, si netu de pe cartela cand sunt plecat de acasa...

Succes

2 răspunsuri:
| EugenRomaniuc a răspuns:

Conectat la WiFi nu îți folosește MB. Dar dacă ai smartphone poți deconecta conexiunea de date de pe SIM pentru orice eventualitate. Baftă happy