| anonim_4396 a întrebat:

Salut
De ceva timp ma tot simt trist. Îmi place mult de tot de o fata din grupul meu de prieteni însă ei nu cred ca ii place de mine. Sunt foarte trist din cauza asta si nu știu ce sa fac.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci ceva, să iei contact cu ea.

| Ana2920 a răspuns:

Și eu mă confrunt chiar acum cu această problemă, dar cu un băiat. Eu zic să îi spui că o placi, iar dacă ea nu te place, simplu, treci la alta. Oricum, chiar dacă o fată nu te place, dacă află că un băiat o place, nu are cum să îi displacă, ba din contră, se va simți iubită! happy

| Anonim2682008 a răspuns:

Bună! M-am confruntat cu aceeași problemă doar că în privința unui băiat, așa că i-am zis "eu te plac" iar el a zis dacă-i adevărat, am zis "da" apoi a zis că și el mă place iar acum suntem împreună (ăsta-i un caz fericit). Dar i-am mai zis în trecut unui băiat că vreau să am o relație cu el, acesta a zis că nu-i interesat iar eu am zis "stai liniștit, doar glumeam, de fapt nu te plac" asta ca să rămâneam prieteni și ca să nu mă fac de râs dacă înțelegi ce zic.

Deci eu zic să-i spui ce simți, n-ai nimic de pierdut și cine știe poate va fi cu noroc. Iar dacă ea nu te place spune-i că a fost o glumă sau ceva și veți rămâne prieteni. Stai liniștit, totul va fi bine, nu trebuie să te intristezi din pricina unei fete, continuă-ți viața! (Dacă îi vei spune ce simți iar eu chiar cred că asta va fi cel mai bine, ține-mă la curent dacă simte la fel pentru tine sau nu)

| Codsssd a răspuns (pentru Anonim2682008):

Nu stiu cand sa ii spun si cum. De obicei iesim doar cu grupul de prieteni, prin mesaje nu prea vorbim...

| Anonim2682008 a răspuns (pentru Codsssd):

Păi atunci îi poți da întâlnire undeva doar voi doi la un suc de exp și îi spui simplu "te plac". Poți fi direct și vezi dacă simte la fel sau nu. Încercarea moarte n-are.

| LisaEmma a răspuns:

Salut. Din propria perspectivă iți spun că nu tuturor fetelor le place să te duci la ele si sa le spui că iți plac (referitor la un raspuns de mai jos). Spre ex, dacă e una dintre fetele care s-ar asemana cu mine, s-ar putea să fi observat deja ca o placi, iar un "te plac" spus din senin, ar putea-o speria (In sensul ca ar tinde sa se afunde in "cochilia sa" si că ar fi mult mai plăcut daca ar decurge totul natural). Sunt o gramada de opțiuni prin care sa abordezi o persoana, dar depinde de firea ei si de cum actioneaza la gesturile altora. si de contextul in care va vedeti, si de starile de moment si asa mai departe.  Simte.i energia, incearca sa ii transmiti asta tot prin energie..sunt taceri care ne vorbesc si ne apropie mai mult decat sute de cuvinte.