| Anonim31189 a întrebat:

Salut,ma numesc Cosmin, am 17 ani si am un vis maret! Sa vizitez Japonia.
Ma fascinat aceasta tara cu cultura si obiceiurile lor.
Mi-am dezvoltat acest vis vizionand saptamanal Anime-uri,unele geniale altele extrem de geniale. Apoi am inceput sa ma uit la videoclipuri pe Youtube cu strazile din Tokyo,parcuri,temple, in fine.
Dar acum m-am decis si vreau sa merg in Japonia.
Problema sunt banii. sad
Bine, stiu ca un trip pana acolo cu avionul este aproximativ 800-1000 euro (doar dus), dar planuiesc sa strang cativa ani bani.
Voi ce parere aveti? A fost vreunul dintre voi in Japonia? sau a calatorit in alta tara distanta echivalent cu Japonia?

4 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Și eu sunt fascinat de Japonia și de cultura lor, mai ales de felul în care avansează tehnologia la ei.
Am de asemenea același vis, să vizitez sau chiar să mă stabilesc acolo, dar, evident, sunt multe obstacole, mai ales lipsa de bani.

| Anonim31189 explică (pentru DarQueen):

Intr-adevar,bani sunt o problema, dar sa nu ne dam batuti.
Mult succes! Let the Dreams come True!

| DarQueen a răspuns (pentru Anonim31189):

Da, ai un optimism de invidiat.
Fie cum zici tu. happy

| Hikarie a răspuns:

Am fost in Japonia de 6 ori pana acum si momental locuiesc in Tokyo.
Daca te gandesti mai bine nu e asa de scump sa calatoresti aici.
Biletul de avion e in jur de 800-1200 euro (depinde de sezon) dus-intors. Plus cazare si nu stiu, ce mai cheltui pe acolo.