| Razvan85367 a întrebat:

Salut!
Mi-am făcut curaj și i-am dat mesaj fatei pe care o plac, iar tot ce am putut spune a fost "hey".
Întrebarea e, după ce îmi răspunde (cel mai probabil tot cu un "hey") eu ce ii spun?
Cu ce continui conversația?
Aștept un răspuns rapid deoarece deja am trimis mesajul.
Mulțumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iarta-ma, dar este cel mai urat lucru sa-l trimiti unei fete!
Parca este catel, de-i spui "hey"
Cu apelative din astea nu vei agata pe nimeni, mai ales o fata care este mai sensibila, delicata...

Ce zici de o forma de politete?
Ce zici de un salut intai?

| VoidEternal a răspuns:

Sincer daca nu o cunosti deja si in offline, cred ca nici nu ti-a rapsuns.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Poti sa o inviti in oras la o cafea/un suc/o prajitura.
Fii tu. Fii natural. Nu incerca sa pari cine nu esti.

| Razvan85367 explică (pentru elemonis):

Așa, direct?

| elemonis a răspuns (pentru Razvan85367):

Daca va cunoasteti, da.
Daca nu va cunoasteti, adica ai vazut-o, ti-a placut de ea si ai contactat-o vorbeste cu ea cateva zile pe mai multe subiecte cum ar fi hobby-uri, ce ii place sa faca in timpul liber, daca lucreaza, daca e la scoala/facultate etc.
Acum am mentionat in general ce ai putea sa o intrebi(cateva subiecte de discutie) pentru ca la intrebare nu ai specificat daca va cunoasteti sau nu, ce varsta aveti amandoi, daca sunteti la scoala/facultate etc.