| InVPent a întrebat:

Mi-am facut o gaura in ureche sambata pe la pranz. Pana astazi am curatat de vreo 2-3 ori pe zi cu apa oxigenata, dar astazi nu prea am avut timp si am curatat acum pe seara. Problema e ca a iesit ceva galbui, gen puroi. Credeti ca e infectata gaura sau e normal?
Lobul urechii este putin umflat si rosu, nu foarte tare, dar observabil.

Răspuns Câştigător
| Anonimm13 a răspuns:

Este normal. Și eu mi-am făcut găuri în urmă cu 2 săptămâni și aveam la fel. Mai mișcă cerceii pentru a nu se înțepeni și continuă să dai cu apă oxigenată eu așa am făcut. Sper că te-am ajutat?

1 răspuns:
| blacksky13 a răspuns:

E ceva normal. E o reacție a organismului asupra cercelului. Eu am 3 găuri in urechea dreapta și 2 in cea stânga. Chiar și acum mai am mici probleme cu găurile chiar dacă primele sunt din Decembrie 2019 și cele mai recente de prin primăvara. Important e sa miști mereu de cercei și sa nu fie prea strânși. Iar cu curățatul, faci foarte bine, dar îți recomand cu încredere după ce cureți, sa folosești și baneocin unguent. Ajuta enorm rana sa se prindă și după nu vei mai avea treaba. Bafta!