| 890282 a întrebat:

Mi-am facut gaura in ureche cu pistolul acum 5 zile, nu am avut nimic pana azi, cand m-am trezit, lobul era umflat, rosu si avea coaja. Ce e de facut? E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Arunca o privire pe: https://www.tpu.ro/......medicinal/ Numai bine!

| nukeyly a răspuns:

Tine zona curata cu e normal, si se vindeca, in cel mai rau caz necrozeaza urechea si ramai fara ea total, dar mai rar;
poti da in septicemie da si asa poti scapa ca avem pastile colorate avansate. Da nu te speria mergi la un medic valabil si te linisteste cu o cosultatie clasica.

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

? Daca ti-au facut gaura in ureche cu pistolul AKM-47 Kalashnikov inseamna ca gaura este de 7, 63 mm in diametru?, deci de ureche de gaura poti sa atarni si polonicul de la supa?