| vlad210 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am dat o gaura in ureche acasa. La inceput era in regula, dar de ieri s-a umflat lobul urechii si este rosu + ma doare cand pun mana pe el. Credeti ca ar trebui sa-l dau jos?

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Dezinfecteaza cu spirt si da cercelul jos ca ai infectie.stai cu o ata in ureche pana se vindeca.

| DeeeaA a răspuns:

Buna!
Ai dezinfectat acul, cercelul sau, stiu eu, ce ai folosit sa-ti faci gaura? Pune putin spirt sau cumpara de la farmacie o crema antiinflamatoare. Probabil nu era intocmai sterilizat.
Pa, pa!

| MeGusta a răspuns:

Sa inteleg ca nu e cool sa-ti pui un cercel in ureche la un salon cu chestii sterile, sau ce?