| LanaDelRayFan a întrebat:

Mie imi place de un baiat love struck. Dar cea mai buna prietena parca l-a atras cu ceva. Mereu cand el imi cere ceva, se baga si ea ca sa-i dea, iar el foloseste lucrurile de la ea.
Incearca sa ma faca geloasa sau vrea doar sa ajute?
Mentionez ca ea este deja cu cineva si toti 3 am fost in aceeasi clasa. Eu m-am mutat in alt oras.
Inca un lucru:In semestrul intai din clasa a 6-a,baiatul ma baga in seama, vorbea cu mine destul de des la scoala si pe Facebook, mi-a cerut ID-ul...Acum imi pare foarte rau ca am plecat si as da orice sa am macar numarul lui de telefon. Ce sa mai cred?
Va rog, ajutati-ma! Multumesc happy

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Cred ca prietena ta il place pe baiat, si si el o place pe ea. Este urat din partea ei ca se baga intre voi (daca stie ca tu il placi pe baiat), si de ajutat nu cred ca vrea sa te ajute pe tine.
Cred ca mai bine uiti de baiatul respectiv, oricum o sa iti placa de altcineva in scurt timp, si la ''prietena'' ta poti sa ii faci vant, oricum daca te-ai mutat in alt oras o sa iti faci prietene noi.

O zi buna!

| LanaDelRayFan explică (pentru MasterOfDisaster):

Nu pot sa ma indragostesc de altcineva! Pur si simplu il iubesc. Nu pot sa imi iau gandul de la el. love struck Si era asa dragut in semestru 1, ma baga in seama, mi-a cerut ID-ul love struck. Este asa inocent si dulce puppy dog eyes. Par blond si ochii verzi love struck.

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Da, acum tu spui ca il iubesti. Dar sunt 100% sigura ca peste 3 luni vei uita de el. Tu acum confunzi ''iubirea'' cu atractia fizica.

Pentru ca te-ai mutat in alt oras oricum nu veti mai avea sansa sa vorbiti sau sa va vedeti prea des, si vei merge mai departe. Iti vei gasi noi prieteni, noi ocupatii. Si vei uita de el.

O zi buna!

| SimionAlexandru a răspuns:

Gandul uman are tendinta sa creeze necazuri, negativism, gelozie, invidie, ura, cearta, nesiguranta, teama, frica, spaima.
Insa INIMA, intotdeauna stie adevarul:)
Tu ce SIMTI in legatura cu aceasta experienta? Ce ai vrea sa faci in legatura cu aceasta situatie?
Ce simti ca e adevarat.Iti recomand acest video:
http://www.youtube.com/watch?v=v6bjLsQP9_E
Te va ajuta :) Nu iti fie teama. Exprima ceea ce SIMTI si CREZI. Doar asa poti fi inteleasa. Incearca. Cand iti doresti ceva cu tot sufletul, merita tot efortul :)

| Scumpylika a răspuns:

Se vede clar ca prietena ta il place.....Stiu cum e si eu m-am mutat recent la o noua scoala si vb cu iubitul meu numai pe fb.:-(Cu siguraanta vei gasi pe cineva mai bun!