| Pisicaeuropeana400 a întrebat:

Salut,pe 20 mai am o excursie cu scoala in Tulcea pe dunare o sa stau la un hotel o zi si nu stiu ce sa iau imi dati va rog niste sfaturi? Si cum sa treaca timpul mai repede

Răspuns Câştigător
| medicine a răspuns:

Nu ai de ce sa te plictisesti, e un loc foarte frumos. Recomand sa faci poze!

"E bine să ai în bagaj spray anti-țânțari, o brățară specială pe care o cumperi de la farmacie sau să-ți prepari acasă o soluție bio din uleiuri esențiale de lavandă, mentă, cedru, busuioc și eucalipt (poți folosi unul singur sau să le amesteci) și un ulei ca bază (de exemplu de cocos).

Costumul de baie, ochelarii de soare și, mai ales, pălăria de soare nu trebuie uitate acasă. Îmbracă-te cu pantaloni și bluze cu mânecă lungă sau ia cu tine măcar o eșarfă cu care să te acoperi. N-ai vrea ca după o zi de plimbare cu barca pe canale să fii ca un rac fiert. Nu strică nici o geacă windproof – diminețile și serile sunt răcoroase în Deltă iar pe apă, chiar și la o viteză mică, te cam ia vântul.

Camera foto, un teleobiectiv și un binoclu – toate astea ca să vezi și să pozezi păsările care vor zbura pe lângă tine în timp ce tu te relaxezi în barcă."

sursa: travelgirls

ate informatii pe:
http://www.e-deltadunarii.ro/....../index.php
http://educamp.ro/delta-dunarii-2011/sugestii-pentru-bagaj/
http://www.indeltadunarii.ro/sfaturi-practice.php
http://timp-liber.acasa.ro/......-7929.html

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Imodium impotriva diareei, ibuprofen - un calmant ceva pentru dureri, remi, carti de joc, vibrator, binoclu, trompeta, un steag, bicicleta, ursuletul, ...ma mai gandesc pana in mai si iti spun.

| Oanna96 a răspuns:

Nu te gandi la timp, nici nu o sa-ti dai seama cand a trecut fiindca o sa fii cu colegii si prietenii tai. Nu te complica prea tare cu bagajul. Haine, strictul necesar. Poti lua un pachet cu carti sa fie la indemana.Jocuri pe telefon presupun ca ai. Puteti juca adevar si provocare, sticluta, fazan, jocuri de genul.

| Pisicaeuropeana400 explică (pentru Oanna96):

Ma refer cum sa treaca timpul mai repede pana atunci

| Richard2003 a răspuns:

Îți poți duce lucruri care iti plac tie.
Gen carti de citit, carti de joc, telefonul cu joc offline.