| Rafatabian a întrebat:

Salut,pe ce meserie ar trebui sa ma axez, pe cea de militar sau doctor? Care credeți ca e mai ușoara dar și bineplatita? Dați-vă părerea...

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Gândește-te întâi la ce ți se potrivește, dacă vrei într-adevăr să faci lucrurile alea; nu doar la satisfacția materială. Sunt meserii care o să-ți „mănânce" ani din viață, iar dacă nu e vorba de pasiune, ai mari șanse să dai în depresie.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Militar soldat simplu sau ceva grad inalt?
Depinde, vrei sa lurezi cu corpu, militar, vrei sa lucrezi cu mintea, doctor.

| SemperPrimoris1992 a răspuns (pentru Adry05):

Buna asta.
Te invit sa arunci o privire la programa unui ofiter de arma tehnica de la AFT...asta ca sa nu ii mai aduc in discutie pe cei de la ATM Bucuresti.
Ce-i drept nu prea ai nevoie de minte. orice gigel de pe stanga poate face asta nu?

| Rafatabian explică (pentru SemperPrimoris1992):

Multumesc mult pentru raspuns