| adrian423232 a întrebat:

Salut, salut. Am o intrebare pentru voi si as aprecia daca nu m-ati lua peste picior. As vrea sa invat sa manipulez pe cineva, sa pot controla pe cineva ca pe o maioneta. M-am saturat sa fiu luat peste picior de toti, sa fiu batjocorit de persoanele din jurul meu, as vrea sa invat sa manipulez si sa devin mai sigur pe mine. Imi puteti da cateva sfaturi sau ceva videoclipuri sau filme care m-ar putea ajuta? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Itanul a răspuns:

E foarte urat ce vrei tu sa faci.
Mai bine indreapta-ti comportamentul, pentru ca ceilalti sa nu aiba motiv sa te ia peste picior.

| adrian423232 explică (pentru Itanul):

Raspunsul asta m-a facut sa ma simt ca un ticalos, stiu ca am pus intrebarea asta la o ora tarzie, probabil eram si obosit si cum ascultam muzica imi tot treceau prin capul meu tot felul de prosti.

Doar acum vad si eu ce prosti am scris..multumesc oricum.

| Itanul a răspuns (pentru adrian423232):

E bine daca te-ai desteptat (la propriu si la figurat). happy O zi buna!

4 răspunsuri:
| Mieeez666 a răspuns:

Cum ar fi sa nu te mai lasi batjocorit/luat peste picior?
Incearca sa nu fii un fraier.

| ClarissaIssuta a răspuns:

Ca să fi sigur pe tine nu e neapărat nevoie să înveți să manipulezi. În primul rând, nu mai lua în seamă toate tâmpeniile pe care le zic alții despre tine. Ar trebui să ai o părere personală despre tine însuți și să te ții de ea. În al doilea rând, ia măsură asupra bătăilor de joc. Nu trebuie să îți bați și tu joc de ei sau ceva, dar să le spui că nu au dreptate și ca nu e ok ce fac, iar dacă nu merge ar cam trebui să vorbești cu părinții tăi, care ei la rândul lor pot vorbi cu părinții respectivilor "deștepți"
Ascultă-mă ce îți zic că și eu am trecut prin asta. Am învățat să ignor toate prostiile, iar acum am o viață mai fericită. Succes!