| KindKid17 a întrebat:

Sunt derutat... adica imi place o fata de mult timp. si se uita in ochii mei si imi zambeste. si ma lasa in spatiu ei personal..se uita pe furis. Dar cand ii scriu ceva pe fb... pur si simplu nu raspunde. da doar SEEN. si o stiu de cand eram amandoi mici. Ce sa cred? Ma place? Sau nu? FUNDA. HELP PLS

7 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Daca te lasa in spatiul ei personal cum zici tu nu inseamna ca te place inseamna ca este obisnuita sa fie in prezenta ta va cunoasteti de cand erati mici nu se simte incomod in prezenta ta. Nu stiu la ce te referi cand spui spatiul ei personal ca sa imi fac o idee mai buna stai cu ea pe aceeasi banca te lasa sa ii umblii prin telefon? te lasa la ea in camera? Ce vreau sa zic e ca din moment ce esti intr o zona personala e normal sa te controleze sa fie sigura ca nu faci ceva ce ar face o sa se simta prost sau are regreta e ca si cum ai da telefonul tau mamei tale sa se uite la poze si esti sigur ca nu se va limita numai la ele si nu va incepe sa navigheze prin colectia ta de filme pornache lol laughing bine inteles asta a fost doar un exemplu. Pe fb poate nu vb cu tine ca are persoane in jurul ei si nu vrea sa vada ce scrii. Imi amintesc cand vorbeam cu o fata pe skype si au intrat ai mei la mine in camera xD yup iti imaginezi cum a fost laughing Acum nu ai spus daca vrei sa fi cu ea sau esti doar curios daca te place in ambele cazuri eu iti recomand sa o intrebi direct gen esti doar tu cu ea vorbiti ce vorbiti si dupa o intrebi din senin: auzi tu ma placi? sau mai direct tu ma iubesti?(in cazul asta nu poate sa evite intrebarea) daca vrei sa fi cu ea si zice da jackpot daca zice nu si o da pe ocolite sau situatia devine ciudata poti sa ii spui ca nu stiu prieten ti a zis ca ar fi crezut ca ea te iubeste si erai doar curios sa clarifici situatia eu cel putin asa asi proceda. Parerea mea e ca tu ai cele mai multe sanse la ea din moment ce esti prietenul ei din copilarie. In fine gl m8

| KindKid17 explică (pentru Bobby711):

Pai. nu-s prieten cu ea din copilarie. ci doar o cunosc. Dar asta seara i-am trimis un mesaj dupa ce m-a adus acasa cu masina.

| Bobby711 a răspuns (pentru KindKid17):

Noi putem doar sa presupunem ce simte ea pentru tine tine minte daca crezi ca te place sau daca eu presupun ca te place nu inseamna ca e adevarat poate daca eram prieten cu voi 2 aveam o idee mai buna insa aici putem doar sa ne dam cu presupusul fiecare vine cu raspunsul lui tu ar trebui sa stii cel mai bine. Asta e opinia mea https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

| Madesz a răspuns:

Te place dar e timidă. Poate e în cameră cu mama ei în acel moment și e cam jenant să îți răspundă. Zic și eu. Fă tu primul pas. Dar nu pe facebook-ul, ci face-to-face. Funda?

| papuciirupti a răspuns:

Cam greu sa iti dai seama.
acum depinde ce ii scrii, daca ai luat-o cu din astea ce faci iubita sau frumoaso sau cocalarisme din astea, nici sa nu mai astepti raspunsul. daca ai intrebat-o ceva normal, poate era in alta parte si nu putea sa raspunda, sau are prieten si nah, sau poate asteapta sa te duci la ea cand tot se uita si sa vorbesti cu ea...
daca ai un comportament mai iesit din comun, nu te place ci doar vroia sa mai se amuze pe lucrurile/faptele pe care le faci tu...

| papuciirupti a răspuns:

Sau e prea timida si ii e rusina ca dupa o sa te lauzi tu la prietenii tai cu conversatia ca ati vb pe fb.
CEL MAI BINE CAND O VEZI SI E SINGURA (NU CU PRIETENE CA SE RUSINEAZA SI STRICA TOT) TE DUCI LA EA SI VB CU EA. APP:SA NU SARI PE EA, VORBESTI CIVILIZAT SI FRUMOS, SA NU TE DAI MACHO SAU DIN ASTEA. FII TU

| KindKid17 explică:

I-am urat La multi ani! si a dat seen. putea sa zica Mersi macar. dar mna. e ciudat. nu.mi pot da seama daca ma place. se uita fix in ochii mei de multe ori.