| georgica20 a întrebat:

Sunt intr-o chestie nasoala rau. Sunt indragostit de o fata si mie f drag de ea dar ea este intr-o relatie. Am vb k ea i-am spus ca vreau sa fim impreuna, ne cunoastem de vreo 3 ani dar ea a zis ca nu poate pentru ca e deja intr-o relatie. Mi-a spus ca si ea tine mult la mine ca face comparatii intre mine si acel baiat, ba chiar mi-a zis ca ma iubeste dar cu toate astea imi zice ca nu poate sa se desparta de el. Io am ajuns intr-o situatie in care numai stiu ce sa fac, am renuntat m-am dat batut de cateva ori dar ea m-a cautat imi dadea msg ma suna mi-a zis ca nu vrea sa o uit si vrea sa continui sa simt in continuare acelasi lucru pentru ea. Asta ma face sa cred ca ii este frica sa se desparta de el, ca o ameninta cu ceva sau ceva de genu. Ce sa fac? sunt trist cateodata si nervos ca ma gandesc mereu la ea si nu exista o solutie pentru situatia asta ciudata!

6 răspunsuri:
| DamiPapucii a răspuns:

Pai din propria experienta ti-as zice sa astepti pana se va desparti de el, cand o vezi nu o baga in seama si dupa aia ii vei explica de ce ai evitato iti zic asta deoarece sa nu intri in intr-un conflict.Sau poti vorbi cu ia si sa-i zici ca sa-i dea papuci daca te iubeste.Bafta

| georgica20 explică (pentru DamiPapucii):

Buna. Da i-am spus sa se desparta a zis ca e greu si ca nu poate dar nu-mi zice de ce, si din aceasta cauza eu cred ca ii e frica de el sau ca o are la mana cu ceva. Si cum am mai spus un timp am evitat-o si ea ma suna mereu si imi dadea msg eu nu-i raspundeam nici cand o vedeam nu o bagam in seama si o veeam f suparataam vazut-o si ca a plans happy ceea ce m-a facut sa vad ca si ea tine mult la mine.

| DamiPapucii a răspuns (pentru georgica20):

Pai vorbeste cu acel baiat si spui daca are vreo problema sa vorbeasca c tine, ca ia nu este obligata sa il iubeasca.

| Irinushh a răspuns:

Pur si simplu nu inteleg de ce ii este atat de greu sa se desparta de el thinking cred ca totusi simte ceva si pentru el daca nu vrea sa puna capat relatiei. Problema este ca nu vrea sa renunte nici la tine din moment ce nu te lasa sa te departezi deloc. E complicat si stau sa ma gandesc ce as face in locul tau. Cred ca as sta cu ea la o discutie ca sa aflu de ce ii este atat de greu sa se desparta de respectivul prieten si sa o fac sa inteleaga ca nu are rost sa stai cu cineva la care nu tii.
Te-ai gandit ca poate fetei ii e frica sa nu te piarda ca si prieten din momentul in care te refuza?! sunt fata si crede-ma ca stiu cum este! E cel mai urat lucru sa te departezi de un prieten drag doar pentru o propunere...straight face
Cauta sa afli ceva, insista si tu ...Succes si hai ca poti! Nu te da batut asa usor!

| georgica20 explică (pentru Irinushh):

Da irinush am incercat si mi-a spus ca ii e frica sa se desparta de el ca a mai incercat de mai multe ori si nu a lasat-o in pace, o cauta si ''a prostit-o(pacalit-o) mereu'' chiar asa mi-a spus. Mi-a mai spus ca daca nu era intr-o relatie era calr ca noi eram impreuna, si sunt mai multe chestii una dintre ele ca el a fost primul in viata ei sexuala si altele care nu mi le spune.

| georgica20 explică (pentru Irinushh):

Si chestie cu sa nu piarda un prieten bun...am intrebat-o daca vrea sa ma uit la ea ca la o sora sau ca la o amica buna si a facut o fata gen: in nici un caz, si mi-a dat de inteles ca ii place ca eu sunt indragostit de ea si ca si ea tine f mult la mine