| Mathewthediamond a întrebat:

Salut! Sunt student in anul I al facultatii de psihologie in Brasov.As dori sa stiu daca as putea sa ma transfer incepand din anul II intr-un alt oras(preferabil Iasi sau Bucuresti) si sa raman pe aceeasi specializare, pentru ca mie chiar imi place ceea ce fac aici unde sunt.Din cate am inteles procedurile ar fi destul de complicate, insa as vrea sa stiu mai multe si mai detaliat.Multumesc!

3 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Salut. Cel mai simplu ar fi să întrebi la secretariatul facultății. Din câte știu se poate. Și ti se recunosc creditele de la examene. In caz că sunt diferențe vei da examene.
Dar răspunsul complet ți-l oferă la secretariat

| Nirvanaaa a răspuns:

Se poate dar trebuie sa te duci cu un motiv bine întemeiat. Știu ca la unele facultăți se cere și medie mare. Posibil ca, dacă schimbi facultatea, ramai la taxa pe toată perioada de școlarizare desi tu ai intrat la buget.
Cel mai bine e sa te interesezi la facultatea ta sau la facultatea la care dorești sa te muți.

| Mathewthediamond explică (pentru Nirvanaaa):

Buna,nu vreau sa schimb specializarea, ci sa ma duc in alt oras!