| MiculFaraon a întrebat:

SAlut TPU! Ajutati-ma va rog din suflet! Sunt cu iubita mea de 1 an jumate si chiar nu mai pot ne certam zilnic din orice, nu stiu ce se intampla cu noi, cam de vreo 3-4 luni asa. Parca nici nu o mai suport dar tot o iubesc enorm de mult si ea la fel pe mine plange mereu la orice cearta..chiar nu stiu. Si eu am devenit foarte gelos, nu sunt genul sa am incredere. Sa specific ea are 19 ani, eu 17. Ce sa fac? Uneori as vrea sa ma despart de ea dar mi-e frica sa o ranesc si totodata imi este frica ca o sa sufar nespus de mult, o sa-mi fie dor de ea. Spuneti-mi va rog ce sa fac. Sunt sigur ca fata ca ea nu am sa mai gasesc, e foarte cuminte, fidela, imi face totul pe plac, o super fata... Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-ati plictisit unul de altul, dar nu vreti sa va despartiti ca na e mai "misto" sa zici ca ai iubit (chiar daca va certati mereu ) decat sa zici ca esti pe bara. "relatia" voastra nu poate decat sa decada mai mult. condoleantele mele

| Mandeliu a răspuns:

Spune-i ce simti fata de ea.Incearca sa eviti orice conflict, sa nu dai foc la discutie. Daca incepe o cearta, incearca sa schimbi subiectul. Daca tot se duce la acea cearta pe care a inceput-o, incearca sa ii spui un raspuns concret.Gandeste foarte bine inainte de a vorbi.Mai bine stai si te gandesti timp de 10 secunde, dupa poti sa ii spui ceea ce vrei.

| kevincube a răspuns:

Despărţiţi-vă o perioadă, până unul din voi îşi va de seama că totuşi e mai bine împreună.
Şti şi tu MiculeFaraon căci dacă două persoane se văd zilnic se prea poate ca la un momentdat să se sature unul de altul aşa că mai bine mai rar astfel iubirea nu se transformă în ură.

| CristiPaaul99 a răspuns:

Gaseste diferite motive ca sa nu va vedeti o saptamana chiar mai mult daca se poate si o sa vezi ca fiindui dor de tine o sa ii treaca catei laughing)