| RobertGheorghe a întrebat:

Salut TpU! Am 14 ani si jumatate si sunt brunet. Ma barbieresc cam la 3 zile (aproximativ) si pana acum am doar un pic de perciuni, dar nu sunt fire prea groase. Mustata am cam de 1 an si e destul de neagra, dar tot asa, e firul cam subtire. As vrea macar sa am un pic de cioc si un pic de perciuni. Cum as putea face sa-mi creasca mai repede? Pls, no hate...

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Faptul ca te razi mai des sau mai rar nu influenteaza viteza de crestere a parului si nici grosimea dupa cum se stia in popor. Totul tine de genetica. Si rabdare.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

ESte imposinbils a craesca mai repede fiindca la 14 anisori esti inca copil mic si hormonii tai abia de acum se "trezesc la viata", dar va creste si mustata si barba pana la 20 de nai, asa cum este nrormal!
In orice caz, nu ai vrea sa arati ridicol ca un copil cu barba...deci cu cat mai invcet creste, cu atat mai bine pentru copilaria ta.

| Alexandru250201 a răspuns:

Nu poti sa i faci nimic ca sa creasca mai repede, iti trebuie doar rabdare. Eu la 22 de ani nu am aproape deloc si nu ma plang, nu barba te face barbat sa tii minte happy