| Mihail69 a întrebat:

Am 15 ani si ma confrunt cu o problema mare. Am cateva cosuri pe fata dar si cateva puncte rosii de la ele. Cum fac sa scap de cosuri intr-un mod rapid si eficient. Tin sa mentionez ca nu vreau sa folosesc fond de ten si parintii imi zic ca sunt prea mica ca sa ma duc la dermatolog.

Răspuns Câştigător
| Uglypoison a răspuns:

Cu siguranta fondul de ten nu iti va face bine sooo eu recomand sa te speli cu sapun deoare iti usuca courile. In principal ele devin din ce in ce mai nasoale de la uleiurile pe care le secreta pielea, deci daca te speli cu sapun e foarte bine.

Sora mea a fost la dermatolog si i s-a recomandat o solutie numita ZINERIT si a avut efecte foarte bune acea solutie, recomand (e destul de pricey) doar acum depinde de tine daca vrei sa dai banii pe produsele de ingrijire in locul celor de machiaj care oricum au multe chimicale care fac rau tenului.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur sunt cosuri? Daca da, le storci.

| Jannah a răspuns:

Eu pentru cosuri folosesc sapun cu sulf ( sapunul le usuca si dupa le storc )