| DianaBriscan a întrebat:

Am nevoie de ajutor! URGENT! Cum sa confectionez un martisor pentru mama?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hartie colorata, niste nasturi vezi si sclipici si vei face o floare.

5 răspunsuri:
| adutzwtaw98 a răspuns:

Fai ceva facut de tine(o scrisoare in care sa spui cat de buna e ea)

| TheStory a răspuns:

E mai simplu sa il cumperi.

| DianaBriscan explică (pentru TheStory):

Da dar e din inima

| BellaKiოNana a răspuns:

Daca poti croseta e perfect, cauti niste scheme de crosetat si e minunat.
Daca nu uite aici http://www.youtube.com/watch?v=zty94j5-Ndk
http://www.youtube.com/watch?v=CfteO02n4XY

| CominxIonut a răspuns:

Ai acum ocazia sa pui in practica tot ce ai invatat vrand - nevrand la lectiile de lucru manual sau, de ce nu, de la tutorialele admirate recent pe internet.Astfel, la prelucrarea Martisorului pui, pe langă respect si dragoste, si ceva din indemanarea ta.

Daca Martisorul este pentru mama, invatatoarea sau profesoara ta, suprapune doua cartonase albe, coase un chenar cu ata colorata, iar, separat, impleteste snurul. In mijloc poti lipi o poza - daca Martisorul este pentru mama ta, sau o floare naturala/presata daca il daruiesti invatatoarei sau profesoarei.

Daca vrei sa surprinzi prin ceva mai sofisticat, poti folosi orice material, de la hartie pana la catifea si orice accesorii doresti, fara vreo limita impusa, folosind ca instrument de lucru doar imaginatia nemarginita.

Pentru un efect "WOW!" maxima, Martisoarele propriu-zise trebuie sa fie neaparat insotite si de cateva ganduri scrise. Acestea sunt, in definitiv, cele care conteaza cel mai mult si care vor fi recitite cu mult drag peste ani si ani.

Deci, la treaba! happy