| anonim_4396 a întrebat:

happy Am si eu nevoie de ajutorwinking...as dori 2 citate ale Vitoriei Lipan si 2 ale lui Nechifor Lipan (din Baltagul) happy...Multumesc mult pentru ajutor!kiss kiss

2 răspunsuri:
| shanela a răspuns:

Yote'te in cartehee hee

| andu_9113 a răspuns:

Vitoria:
"Să pregăteşti, cu Mitrea, sania, îi zise Vitoria. S-o umpli cu fân; să pui ş-un sac de orz pentru cai. Mâni dimineaţă ne ducem"
"Nu m'aduce vânt bun, domnule prefect. Mi-a plecat soţul de-acasă acu şaptezeci şi trei de zile şi încă nu s-a întors".