| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema destul de mare zic eu.Mie frica de intuneric...De altceva nu prea mi-ar fi frica...doar de Dumnezeu.Nu stiu de ce dar mi-e frica de intuneric.Am descoperit chestia asta cand coboram pe scari si nu era lumina.Cum as putea scapa de aceasta frica. Orice raspuns este bun!

Răspuns Câştigător
| AddeAdee a răspuns:

Sincer,si mie imi e frica.Dar totul e doar in mintea ta.bun e mai usor de dat sfaturi decat de aplicat, o zic din experinta.Dar in loc sa-ti imaginezi ca nu stiu ce naiba de mostru sau spirit e pe acolo, imagineaza-ti ca e ceva frm...nu stiu ceva ce iti place tie.

Mai exista o varinata:
Sa o iei la fuga.
Dar sfatu' meu:
Aprinde lumina! Nu o mai asculta pe Ruby laughing

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Stai linistit acesta frica o sa scapi de ea in timp.
E doar ceva pe moment.

| K4sZz a răspuns:

Si mie imi era inainte dar mi-a trecut. Nu iti mai imagina prostiile alea cu Bau Bau sau alte lucruri. Intunericul este ceva de la natura nu iti face absolut nimic. Incearca sa treci peste sa iti invingi frica happy si vorba lui AddeAdee nu o asculta pe Ruby laughing aprinde becu laughing

| GabiBiebs99 a răspuns:

Sincer,si eu am o fobie,imi este frica de intuneric,si chiar daca stiu ca totul este in mintea mea,si incerc sa ma conving nu ajuta, poate pe tine te ajuta, incearca sa te convingi ca nu exista nimic ce ar putea sa-ti faca rau, ca e doar intuneric, si ca tot ce iti imaginezi e doar in mintea ta happy Succes big grin

| RobertaDayana a răspuns:

Sa nu-ti fie ca n-ai dc sa-ti fie...
Deci calmeaza-te... laughing)
Nu cred ca cineva te-a fi urmarit ...doar daca ai facut ceva prost...winking
Deci sa nu-ti fie frica ca n-ai dc sa-ti fie!winking

| Anitsa37 a răspuns:

Multor persoane le e frica, ori o iei la fugalaughing ori: stai, mergi pe intuneric si incerca sa te gandesti la ceva placut... dupa un timp o sa.ti dispara frica fiindca vei realiza ca nu se intampla nimic chiar daca e intunericwinking