| Tsubaki4fun a întrebat:

Am si eu o problema.Sunt fata si a inceput sa imi placa de o fata de la mine din clasa(cred ca ii plac baietii).Nu stiu cum sa ii zic ca imi place de ea.Multi ne spun ca aratam bine impreuna si a este de acord cu ei.Nu ma pot gandi la altceva decat la ea. Dati-mi si mie niste sfaturi cum as putea sa ii spun ce simt pentru ea.

Răspuns Câştigător
| BuBuBuBuBYYY a răspuns:

Hei. trec si eu prin aceeasi situatie, pentru unii sa stii ca relatiile cu persoanele de acelasi sex sunt considerate ca fiind deprost gust. Colega ta stie ca esti lesbi? sau bisexuala ( nu stiu unde te situezi tu acum) Daca stie incearca sa te apropii de ea din ce in ce mai mult, sa stii ca atunci cand placi pe cineva nu trebuie neaparat sa ii spui ca o placi ci sa ii arati, iti spun din propria experienta. Daca ea iti va raspunde la semnale atunci discuta cu ea serios, spune-i ca ai de gand sa formati un cuplu si mai spune-i, ca daca nu este de acord tu nu ai nici o problema, ba chiar o vei si astepta n caz ca se va razgandii. Comporta-te cu ea asa cum si tie ti-ar placea sa se comporte cineva cu tine. Mult succes!

5 răspunsuri:
| Freddie23 a răspuns:

Cred ca deocamdata, pentru ca te descoperi, ar fi bine sa incerci cu o fata despre care stii sigur ca e lesbi, ca sa vezi cum este si daca intr-adevar este ceea ce iti place sau ce te defineste.
Totusi, ca sa nu ai parte de vreo trauma, in urma careia sexul sa fie un subiect tabu pentru tine, poti incerca cu un baiat mai experimentat sau chiar cu tine insuti - ideea este intelegi ca sexul este bun si placut, iar in urma experientei cu o alta femeie sau ajungi sa spui "Da imi place!/ Nu, nu e de mine".

| benga94 a răspuns:

Eu zic mai bine sa faci in asa fel sa iti placa cucul, lasa randunelele in pace fiecare cu, cucul ei laughing

| BuBuBuBuBYYY a răspuns (pentru benga94):

Cacofonia nu se desparte prin virgula. Ea mai sus nu ne-a certut o parere, daca e bine sau nu e bine sa fie asa, daca nu ai un raspuns care sa o ajute mai bine nu mai pune astfel de comentarii doar ca sa apari si tu aici sau doar sa te amuzi. O zi buna sa ai!

| benga94 a răspuns (pentru BuBuBuBuBYYY):

Date si tu la cuc ca sa iti revii! laughing) faceti asa din lipsa de pla va luat mintile

| sjgdhsa a răspuns:

Eu zic sa nu faci alegerea gresita vorbeste cu parinti tai si du-te la un psiholog sa fii sigura nu poti stii niciodata sau daca poti sa stai foarte mult in preajma baietilor [nu neaparat sarutari etc ] dar sa stai mult cu ei sa iti treaca gandul de la fete.