| beatbox97alex a întrebat:

Maine ma apuc de sala si mi-am facut acest program:
Luni: Spate,Biceps
Marti: Piept, Triceps
Miercuri: Umeri, Trapez
Joi: Abdomen, Antebrat
Vineri : Picioare
Vreau sa stiu daca este bun sau mai trebuie sa fac ceva modificari?

3 răspunsuri:
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Miercuri baga pauza, abdomenul baga'l cu picioare, si antebratul cu umeri-trapez
luni:spate+biceps
marti:piept+triceps
miercuri :pauza
joi:umeri+trapez+antebrat
vineri:picioare+abdomen
big grin

| T0nny a răspuns:

Daca te apuci de maine de sala, primele vreo 2 saptamani sa faci circuit cu toate aparatele, pentru a se obisnui corpul cu efortul fizic (asta in cazul in care nu faci si alt sport si circuitul nu mai este necesar) supa care poti sa te apuci de un program.
Eu ti-as recomanda un antrenamet putin mai simplu.
L: Piept+ Abdomen
M:Biceps+Triceps
Mtongueicioare
J: Spate (care include si lombari) + abdomen
V: Umeri + Trapez

Antebratele nu iti recomand sa pui foarte mult accent pe ele deoarece iti intra secundar la foarte multe exercitii in special la biceps si triceps.

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru T0nny):

Simplu si prost! big grin
antebratul trebuie lucrat la fel ca ceilalti muschi.