| Andreiyy a întrebat:

azi am aflat ca am o boala fara leac in unele cazuri. Am cancer si nu stiu ce sa fac in ultimele 2 luni de viata. Daca e ceva va rog sa-mi spuneti

2 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Eu nu stiu ce as putea sa iti zic. Cred ca in momentul acesta trebuie sa revii la lucrurile esentiale- cum ar fi sa petreci cat mai mult timp posibil cu familia, prietenii si toti ceilalti care ti-au fost alaturi pana acum si care sunt in stare sa-ti stea alaturi si de acum inainte. Incearca sa traiesti fiecare zi din plin. Iesi pe afara pentru ca a venit vara si e placut, bucura-te de natura. De asemenea ar fi frumos sa faci tot ce ti-ai dorit si nu ai apucat niciodata sa faci(ma refer la lucruri amuzante, care te-ar distra). Nu stiu care sunt pasiunile tale dar orice te-ai decide sa faci iti sugerez sa faci cu cineva drag alaturi pentru ca asta e cel mai important. Mie, de exemplu, imi place mult sa stau noaptea sa ma uit la stele si sa identific constelatii. Fii liber si fa ce vrei tu! Sa nu-ti pese de acum niciodata, dar niciodata de ce ar putea sa creada altul despre tine sau despre ce faci pentru ca nu are nici cea mai mica importanta si daca le-ai da ascultare gurilor rele ti-ar parea rau! Si inca un lucru important: fii optimist!

| danieldanielutz a răspuns:

Mai traiesti, te rog sa-mi raspunzi.