| Mimiiii a întrebat:

Azi am chiulit pentru prima oara, au mai rămas în clasă 4 copii, restul am plecat. Am chiulit de la ultima oră, desen. Noi avem o dirigintă destul de rea și îmi e frică acum de ce o să spună. Am vrut să mai chiulim de la dirigenție anul trecut și ne-a prins, ne-a făcut o morală de 30 de minute și a zis că nu știe ce să facă cu noi și într-un final ne-a pus la curățenie. Ce credeți că pot păți mai mult decât să primesc o absență? Îmi poate scădea nota la purtare? Vă rog să nu-mi ziceți ca trebuia să mă gândesc înainte la toate astea pentru că știu destul de bine, sunt speriată, asta e prima oară și nu vreau să fiu sancționată!

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Morala de 30 min laughing. Noua ne tinea morala tot semestrul cand chiuleam. Poate sa va scada nota la purtare daca vrea, dar cel mai probabil nu o sa o faca.

| Donsavas a răspuns:

Ai sa râzi peste ani de treburile astea. Stai linistită, diriginta ta nu este un călău. Ea doar încearcă să si faca treaba si e normal sa o ascultați, de aceea mergeți la scoala.
Ea încearcă să vă învețe o lecție foarte importantă si aceea este disciplina. Ce ar fi societatea noastră, cum am putea trai, dacă fiecare ar face cate un act antisocial? Cu cat sunteti mai bine disciplinați in scoala, cu atât mai bine aveti șansa să trăiți normal in societate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu înțeleg de ce îți faci griji... În locul tău, m-ar durea undeva ce ne face. Și în plus au rămas doar 4 copii în clasa (4 copii de aia care dacă părinții lor le zice sa se arunce pe geam, aia fac), nu îți face griji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii rebel =)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniștită, dacă au mai rămas doar 4 în clasa nu are ce sa-ti facă. keep calm=]]

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Crezi ca esti prima care chiuleste? laughing
Nu e un capat de tara. Totii elevii chiulesc. Nu vei pati nimic. happy