| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre Japonezi? Vreau răspunsuri căt mai detaliate. Ofer fundă!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un popor cu un cod etic iesit din comun

| Drimmero a răspuns:

O tara perversa!

| Innsbruck a răspuns:

Japonia este o tara foarte interesanta,de la limba pana la modul de viata,cat si de la oameni pana la originalitate.
Japonezii sunt in general mult mai respectuosi,inteligenti,muncitori. Au traditii si frumoase,si ciudate,mancare delicioasa,au foarte multe lucruri de care se pot mandrii atat in istorie cat si in prezent(robotica,economia, constructii, anime etc)
Fetele au voci foarte subtiri, si unii baieti(mai tineri), in general ei arata(mai ales fetele) cu 5-10-20 ani mai tineri.
Si sa nu uitam de Harajuku, acea moda excentrica care atrage atentia.
Pentru mine este un popor foarte frumos is interesant, cu o limba la fel de frumoasa. As dori sa vizitez acea tara si daa as avea posibilitatea m-as si muta acolo.

| AFR81 a răspuns (pentru Innsbruck):

Cu istoria, cel putin cea cat de cat recenta, in niciun caz nu se pot mandri. In rest, ai dreptate cu ceea ce spui si sper ca intr-o zi sa ti se indeplineasca dorinta si sa vizitezi Japonia.