| mihai4000 a întrebat:

cum ar putea face un baiat de 15 ani bani? adica unde ar putea munci? cu sa se ocupe?(nu mi dati exemple proaste ca nu-s genul, gen:manipulatorlaughing), dau funda!

10 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Mihaie,nu te angajeaza nimeni la 15 ani.mai ales din cauza ca mergi la liceu si esti distributiv.

| mihai4000 explică (pentru SergiuBoss11):

Nu ma ajuti cu nimic

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru mihai4000):

Doar nu vrei sa-ti gasesc si loc de munca?

cred ca te-am ajutat suficient spunandu-ti ca nu ai unde sa te angajezi la 15 ani.pentru un salariu mai mare de 10 milioane ai nevoie de diploma de bac, in cazul tau nici nu se pune problema, iar pentru un salariu intre 7-10 milioane, ai nevoie de timp.de dimineata pana seara.
Nici nu se pune problema unui loc de munca daca nu ai relatii.

| Scarbo a răspuns:

Agricultura, constructii, santier, ajutor la atelierul de tamplarie.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
"SanduGilbert" are dreptate, nu te poti angaja la varsta asta.
Mai bine vezi-ti de scoala si lasa-i pe parintii tai sa se ocupe de veniturile familiei. Cand vei termina scoala si-ti vei gasi un job mult mai usor decat acum, o sa-ti doresti sa nu fi crescut si sa muncesti.
Ai putea sa ii oferi ajutor unui patron de magazin sau ceva. Ii spui ca iti cauti de lucru pana incepe scoala si poate iti va da ceva de facut. Dar mai mult de atat nu-mi imaginez ce poti face.

| Taduic a răspuns:

Daca nu au parinti relatii cu cineva, sa te bage pe un santier sau la carat marfa in magazine, nu ai sanse.

| mihai4000 explică (pentru Taduic):

Nu vreau constructii..., eu m am gandit la impartit pliante dar nu stiu unde as putea sa merg

| Taduic a răspuns (pentru mihai4000):

Esti baiat, nu merge asa simplu ca la fete. Fetele pot castiga bani de la varste mai mici, angajandu-se la joburi simple pe baza ca este un patron care poate profita de ele, candva. Oricum, in final baieti castiga mai multi bani, noi devenim mai seriosi decat fetele in timp, de exemplu un patron la o companie internationala prefera un baiat, o fata poate avea un copil si-si va lua concediu de maternitate.
Concluzia este ca nu poti castiga bani ca o fata, ca baiat trebuie sa te duci pe cale fizica (muncitor) sau intelectuala (cu studii superioare).

| Khalesionfleek a răspuns:

Pe mine nici la 17 ani nu m-a angajat ca nu eram majora...
Dar fiind ca esti baiat, ai putea sa lucrezi in contructii, daca tu cunosti pe cineva, intreba daca are nevoie de ceva ajutor, stiu eu...
Depinde si unde locuiesti, la tara/oras

| Lidiapup0812 a răspuns:

Ai putea vara pe plaja, la un bar ....sau prin mall la vre un magazin...cam asa, mai multe idei nu am! Bafta!