| ferocious0x0lion a întrebat:

cum pot să fiu cool? Vă rog dațimi cât mai multe sugestii. Mersi.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Le plac cazurile sociale, crede-ma.
Eu nu fumez, cand beau nu mai conduc... Sunt neinteresant in privinta asta.
Macar sunt obsedat cu masinile, imi ocup mult timp cu ele. P***ele zic multe din gura, dar in mintea lor sunt doar teribilisme.
Daca au gagiu fumator si alcoolist, ii tot zic sa se lase, sa nu bea, etc. Ele de fapt sunt mandre de faptul ca maimutoiul lor isi traieste viata, si au pe cine "pune la punct". Asa se aleg multe si cu botul umflat, si tot raman in relatie. Prefera sa fie carpa unuia care nu stie ce vrea de la viata, decat sa se plictiseasca langa unul cuminte.
Eu am 21 de ani, o duc bine mai ales cu viata sociala, dar sincer n-am ce fata sa aleg. De 'babardeala' e full, nu e nici o problema, dar de relatie... E multe rebuturi, domle! laughing
Sa-mi iau eu, nefumator matur, fofoloanca tutunista care se sparge in cluburi cum faceam eu pe la 17 ani... Ar fi cam deplasat. Iar altceva, cel putin eu, nu vad.
De asta ma rezum doar la babardeala. In rest, "barbati e niste porci" (cu un singur i, ca-i mai potrivit laughing ).

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Punand astfel de intrebari, sigur nu.
Trebuie sa fii sigur pe tine, sa te stii implinit in tot ceea ce conteaza pentru tine. Abia dupa asta esti interesant. Conteaza si cu cine umbli, cum te imbraci, cum iti petreci timpul liber, ce pasiuni ai...

| Mk01 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Chm,nu contează cu cine umbli. Dar contează cine umblă cu tine :3, ei să depindă de tine nu tu de ei. Contează şi stilul tău, adică nu poţi să fi cool dacă tu arăţi ca o piatră, apoi cea mai importantă dintre toate atitudinea, trebuie să fi sigur pe tine, şi să faci cam ce îţi trece prin cap.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mk01):

Corect, multi vai-de-capu-lor incearca disperati sa se integreze in gasti misto, unde mai mult se face misto de ei. Asa n-au nimic de castigat in materie de imagine.
La partea cu "sa faci tot ce-ti trece prin cap", din pacate fetele sunt atrase de maimutoii pusi pe incalcat toate regulile, din teribilism. Aia nu-s siguri pe ei, si stiu ce spun. Iar eu, ca baiat cu capul pe umeri (si modest laughing ) am doar de pierdut, in materie de imagine, cand inaintea unei baute, intai imi duc masina acasa, sau plec cu altceva acasa si o las acolo, ca sa nu conduc beat. Nu ca ma tem, dar n-am chef sa ma tiganesc cu politistii, ca sa fiu 'cool'. Cand o sa ajung si eu bazat in oras, sa salut politistii in loc sa opresc, o sa merg acasa la volan, dupa ce beau. Pana atunci, sunt un pusti, totusi.

| Mk01 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu e cool să te ţigăneşti, mai rău o să pari cocalar sau beţiv. Nu cred că unei fete îi place un tip beţiv, cel puţin nu celor pe care le-am întâlnit. A da un singur viciu cred că le place, să fumeze laughing.

| Mk01 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Corect laughing. E mai fain să te joci cu ele decât să fie ceva serios laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mk01):

Le plac cazurile sociale, crede-ma.
Eu nu fumez, cand beau nu mai conduc... Sunt neinteresant in privinta asta.
Macar sunt obsedat cu masinile, imi ocup mult timp cu ele. P***ele zic multe din gura, dar in mintea lor sunt doar teribilisme.
Daca au gagiu fumator si alcoolist, ii tot zic sa se lase, sa nu bea, etc. Ele de fapt sunt mandre de faptul ca maimutoiul lor isi traieste viata, si au pe cine "pune la punct". Asa se aleg multe si cu botul umflat, si tot raman in relatie. Prefera sa fie carpa unuia care nu stie ce vrea de la viata, decat sa se plictiseasca langa unul cuminte.
Eu am 21 de ani, o duc bine mai ales cu viata sociala, dar sincer n-am ce fata sa aleg. De 'babardeala' e full, nu e nici o problema, dar de relatie... E multe rebuturi, domle! laughing
Sa-mi iau eu, nefumator matur, fofoloanca tutunista care se sparge in cluburi cum faceam eu pe la 17 ani... Ar fi cam deplasat. Iar altceva, cel putin eu, nu vad.
De asta ma rezum doar la babardeala. In rest, "barbati e niste porci" (cu un singur i, ca-i mai potrivit laughing ).

| LTAA a răspuns:

Scrii pe tricou, mare "COOL".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scriind corect.
Limba română e cool.