| STEFANXxX a întrebat:

Salut,TPU.Eu si cu prietena mea suntem fani anime,dar nu-mi prea imi place ca totimpul cand vreau sa-i scriu pe facebook si o intreb ce face ea spune"ma uit la anime,vb mai tirziu". Spuneti-mi,eu tot ma uit din cand in cand,dar nu chiar toata ziua, stiti.Si cand am hotarat sa ma intilnesc cu ea, am crezut ca se va schimba putin.

Dar nu s-a schimbat deloc.Si nu mai stiu ce ii este mai drag eu sau filmuri anime.

O pot face sa-mi atraga atentia mai mult?

P.S.Cateodata nu vrea sa se intilneasca,caci se uita toata ziua la un anime interesant,eu nu mai stiu, cand ma uit macar la vreo 10 ep. imi obosesc ochii si nu mai vreau,dar ea...

Spuneti-mi please TPU,ce sa ii zic, cum sa ii zic si cum sa-i zic asa ca ea sa nu sa se desparteasca de mine din cauza aceasta.

Răspuns Câştigător
| emolica42 a răspuns:

Nu ar trebui sa te simti pe dinafara si eu ma uit toata ziua la animeuri si iti pot spune din punctul meu de vedere ca este doar un hobby, daca chiar te deranjeaza spune-i ce nu prea iti convine dar frumos si delicat sa nu creada ca esti dea dreptul revoltat; discuta cu ea si spune-i ca ai vrea putin mai multa atentie nu te desparti de ea, pentru ca asta ar fi mai rau, doar vorbestewinking o mica pierdere de timp sa stea in calea voastra?

4 răspunsuri:
| DeeaDLove12 a răspuns:

Cam asa ceva e si la mine nu ai ce face obsesiile astea sunt greu de controlat

| dragos9234 a răspuns:

Daca se desparte de tine pentru ca ii spui ca te simti lasat pe locul 2 iar pe primul loc sunt anime-urile inseamna ca nu e de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i ca nu iti convine situatia si pune-o sa aleaga intre tine si anime.
Spune-i frumos ca-i respecti decizia, dar ca te simti neglijat in relatie. Spune-i ca nu asa trebuie sa fie o relatie.Trebuie sa se imparta.

| cristiana1234 a răspuns:

Intrebarea a fost pusa de mult deci nu stiu ce s-a intamplat sau daca s-a schimbat, dar daca e la fel intreab-o din cand in cand la ce anime si la ce episod e si vezi tu cum faci si cand i se termina animeul intreab-o daca vrea sa iesiti (de obicei dupa ce termini un anime, chiar daca are o lista facuta inainte gusturile se schimba mereu deci iar o sa inceapa sa caute si o sa dureze ceva pana gaseste ) si spune daca mai iese si ea, c chiar daca zice ca nu, insista (dar nu prea mult ca o sa se enerveze ) si roag-o mai p ocolite nu direct, sa nu se mai uite asa de mult, (sunt in situatia ei, deci stiu cum e) dar nu o zapaci spunandu-i ca nu iti place ca se uita sau nu ii spune ca nu mai iesi cu ea daca se mai uita la animeuri o sa se simta jignita si o sa inceapa sa tipe la tine ca ce iti pasa asa de mult si o sa se desparta de tine, ba chiar o sa se uite la mai multe ca sa iti faca tie in ciuda (sunt in aceeasi situatie cu sora mea )