| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Am fost la tara recent si unui baiat de acolo ii place de mine, dar e cam timid de fel si nu pune odata intrebarea in sine.adica daca vreau sa fiu cu el. In rest, se poarta super dragut cu mine, special fata de alte fete.happy Problema e ca nici eu nu am tupeu, fiindca nu sunt obisnuita sa fac primul pas.si chiar vreau sa fiu cu el. Dar daca niciunul dintre noi nu are tupeu, degeaba. Habar nu am ce sa fac.Ajutati-ma.Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| marya a răspuns:

In aceiasi situatie sunt si eu...mi-am tot omorat mintea gandindu-ma ce sa fac si uite ce am gasit: poti sa ii pui mana pe umar, sa te uiti la el asa intaplator cam la distanta de cateva sec(5-6) ii zambesti arata-i ca iti pasa.
si inca un lucru sa nu faci greseala si sa iti pui prietenii sa il intrebe si sa nu spui la toata lumea.
Bafta:*.

4 răspunsuri:
| AnnY98 a răspuns:

Pai incearca sa iti faci tupeu...nu trebuie sa-i spun fata in fata... poti pune pe cineva sa-i zica, poti sa-i scrii pe un biletel si sa il dai si daca nu incearca totusi sa-i zici.ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa-i zici.ca daca nu o s-o faci poate o sa regreti chestia asta.ma rog, nu stiu.eu iti zic totusi sa ii zici sau daca nu faci sa dai de inteles ca il placiwinking. BAFTA!

| LiaElla a răspuns:

Pai pune pe altcineva sa'l intrebe:d.sau fa'ti curaj.incercarea moarte n-are:*...sau da'i de inteles:d. sper ca te'am ajutat >big grin

| ecstasy a răspuns:

Bun...Gandeste-te asa:
Vrei sa fii cu el.Da? Treci peste timiditate,preia initiativa... Vrei sa ajungi peste nu stiu cat timp sa te intrebi "Cum ar fi fost daca...",si sa regreti ca ai avut o oportunitate careia i-ai dat cu piciorul pentru ca erai prea timida?
Treci peste aceste sentimente de nesiguranta,nu te ajuta cu nimic.
Unii baieti,sunt mai timizi de fel,dar,asta e.
Oricum,gandeste asa: se poarta frumos cu tine, chiar special, asa cum ai scris tu happy.

Ce astepti? big grin

| purpleice a răspuns:

Incearca sa faci niste aluzii cum ar fi sa-l intrebi:tie iti place de vreo fata. daca zice da il intrebi cum arata si el s-ar putea sa-si dea seama unde bati tu. dupa poti sa-i zici ca si tie iti place de un baiat si sa-l descri pe el.sigur o sa-si dea seama de cine vorbesti.sau poti sa incerci sa ramai singura cu el si sa te uiti in ochii lui sa vezi ce reactie are. daca ramane singur cu tine s-ar putea sa aiba mai mult curaj sa te intrebe.succes,sper ca te-am ajutat.