| AlexandruMircea2003 a întrebat:

imi puteti zice cum pot face bani sa imi iau un pc de gaming? Adica vreau sa fac grafica dar vreau si alte chestii de facut banii pe langa, voi cum ati facut banii de x daca ati facut. Fara raspunsuri cere parintilor, angajeaza-te etc Multumesc dau funda.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce varsta ai, ca sa poti sa-ti iei un job part-time la Mcdonalts ori la vreo teresa, ca cureti pe acolo, sau sa speli vasele.
O alta varianta este sa mergi sa muncesti la gradini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continua sa visezi ca daca au facut o mana de oameni ceva bani din online, oricine poate face asta.
Munceste pentru acel calculator daca il vrei cu adevarat. Atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Munceste in vara undeva.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Pai cum vrei sa faci bani daca nu muncesti big grin?
Incearca sa faci lucruri marunte. Plimbat catei, tuns iarba, facut pe dadaca.
Pentru a face bani ori muncesti ori inveti. Vrei bani ca sa te joci... deci nu o sa produci nimic mai departe. Bani faci invatand! Citesti carti de afaceri, iei burse la scoala, etc.
Cu cat inveti mai mult, cu atat castigi mai mult.
Faptul ca vrei sa iti iei un pc de gaming nu o sa te ajute pe viitor! Succes tinere!

| AlexandruMircea2003 explică:

Pai n-am varsta legala de a munci eu nu vreau sa fac asa fara munca dar vreau o metoda sigura.