| anonim_4396 a întrebat:

:*!
Problema este ca sunt cu un baiat de 5luni.La inceput totul era aproape ok.Numai ca eu vorbeam cu alti baieti, eram indiferenta si ne vedeam rar. O data pe saptamana sau o data la 2 saptamana.Mereu gaseam scuze, dar lui nu ii pasa.Imi spunea ca chiar si asa el ma iubeste si nu renunta la mine pentru ca nu poate. Dupa 2 luni, am inceput sa tin la el dar tot nu lasam indiferenta, nici orgoliul. Vorbeam foarte urat cu el, il ignoram etc.ne-am certat de cateva ori si dupa 4 luni de relatie ne-am despartit deoarece el nu mai putea accepta gesturile mele. Apoi, cand nu il mai aveam langa mine, mi-am dat seama ca am sentimente pentru el.Acum 2 saptamana am decis ca e baiatul pe care il iubesc si am hotarat sa imi incep si viata sexuala.
In prezent, totul e ok doar ca ne vedem prea des.Si eu simt nevoia acum sa il vad zilnic dar stiu ca nu este bine. E nevoie si de putina libertate.Toti prietenii imi spun ca nu e bine, eu am incercat sa ii explic chestia asta dar nu intelege.Tot imi repeta ca sunt viata lui si poate pentru mine e normal sa ne vedem de 2-3 ori pe saptamana, dar el nu poate si ca simte nevoia sa ma vada zilnic.Nu stiu cum sa procedez si sa il fac sa inteleaga fara sa il supar sad.
Astept idei straight face.
Melsiiii big grin :X [Scz pentru roman, dar am vrut sa ma fac inteleasa big grin laughing ]
funditaaa :* :p.

Răspuns Câştigător
| yhsay a răspuns:

In primul rand, mai bine unul care chiar tine la tine si nu te ignora decat cu altul care-si bate joc.

In al doilea rand, da, nu e chiar sanatos sa va vedeti zilnic dar de ce trebuie sa se aplice regula asta la toate cuplurile? Doar uite cum s-au schimbat lucrurile in doar doua luni... ti-ai dat seama ca de fapt tii si tu la el, ai reactionat nu prea bine dar in cele din urma v-ati impacat si acum sunteti fericiti. Eu iti zic sa mai astepti cateva saptamani de vazut zilnic happy si-ti spun din propria experienta... M-am cuplat cu un prieten vechi acum un an si pana acum o luna n-am stat mai mult de 2 zile despariti happy si eu eram la inceput cam "hei nu crezi ca ne vedem prea des?" dar pana la urma am constatat ca e mai bine asa happy

Nu mai tine asa mult cont de sfaturile prietenilor in privinta iubitului pentru ca ei pot fii gelosi pe el sau invidiosi, si nu din rautate, ci pentru ca le esti draga si vor sa petreci mai mult timp cu ei.

Parerea mea e sa continuati cu vazutul zilnic, macar acum in vacanta, deoarece, poate peste cateva luni nu veti mai avea asa mult timp happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vei vedea ca daca il iubesti o sa simti si tu nevoia sa il vezi zilnic.Eu zic sa nu faci mare caz din chestia asta, pentru ca s-ar putea sa se intoarca chestia asta cu indiferenta, nu o sa iti placa si o sa iti doresti sa fi vrut sa te fi vazut cu el zilnic.Prietenii nu o sa iti spuna niciodata adevarul, pentru ca invidia exista de milioane de ani si bunavointa nu a primat niciodata.

| SeRbaNNe a răspuns:

***thinking spune-i la baiat ca te sufoca dar nu chiar asa thinking spune si tu nu pot sa imi las asa deodata prietenii iama usor pana ma obijnuesc poate v-a dura mai mult thinking Toata lumea treca a trecut prin o faza din asta... daca tu crezi ca e baiatu potrivit merita sa faci un efort sa va vedeti si mai des ...Nu trebuie neaparat 2-3 ori pe saptamana introdu-l si pe el in gasca ta dar daca faci asta trebuie sa ai grija si cum te comporti cu ceilalti baieti pentru ca v-a devenii gelosbig grin sper ca ti-am dat asa o ideehappy daca nu scuzehappy