| DelphhiN a întrebat:

as dori sa flu o parere in legatura cu asa spusa mea problema, sunt intr o relatie cu un baiat de 6 luni, el sta la 10 km de mine, ne intelegem bine, dar la inceput vorbeam foarte mult la telefon, si ne vedeam de 3 ori pe saptamana, acum incepem sa vorbim din ce in ce mai putin si sa ne vedem o data pe saptamana sau nici atunci, vreau sa mentionez ca el nu lucreaza iar faptul ca nu ne vedem il reprezinta banii, iar faptul ca nu mai vorbim atat de mult e faptul ca el sta singur intr o casa si cam stiu ce face, in majoritatea timpului se uita la filme, si eventual isi mai face mancare...dar totusi am senzatia ca ne indepartam unul de celalalt si chiar nu vreau acest lucru, el imi spune mereu sa ma mut la el, dar ai mei nu m ar lasa niciodata voi ce credeti? nu dau vina pe el ca nu vorbim, pentru ca uneori ma plictisesc si eu sa stau in telefon, el sa se uite la filme, eu la fel si sa mai scoatem cate un cuvant la 3 minute dar totusi de ce se intampla toate astea? ceva pareri va rog? :*

2 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Daca intrebarile astea si le pune si el, atunci este bine. Dar asta nu poti afla decat daca vorbesti cu el. El iti poate spune ca ti-a oferit solutia, aceea de a te muta la el. Dar ar trebui sa tina seama si de ceea ce simti tu in aceasta privinta. Clarifica lucrurile acum, nu lasa sa se adune intre voi lucruri apasatoare.

Mult noroc!
~Roxetta

| ValentinnaV a răspuns:

Crede-ma.distanta e o scuza nu un motiv..am patit asta de multe ori si intr-un final am gasit solutia. uneori trebuie sa accepti situatia. daca exista iubire se trece peste multe chiar si peste aia 10 km. Uneori trebuie doar sa accepti situatia si sa iti faci curaj sa vorbesti sa il intrebi ce s-a intamplat cu voi. poate doar..normal ca doare..mereu doare.dar cateodata ca sa poti trece peste situatii mai dificile trebuie sa treci intai peste cele usoare dar dureroase.

Intreaba-l de ce nu mai sunteti ca inainte, daca ai gresit tu cu ceva, daca este suparat, spune-i sa iti zica daca are ceva pe suflet ca de asta esti langa el, ca sa il sustii si sa il ajuti.

Trebuie sa ii arati ca aia 10km nu conteaza si ca tu oricum vei fi langa el, pare aiurea si fara inteles dar. daca ii pasa va aprecia faptul ca tu faci tot posibilul sa mearga totul bine..Nu ii cauta scuze.e cea mai mare greseala..mai bine sa te doara pe moment decat sa te doara toata viata.

Sper ca te-am ajutat cat de cat :*