| XxDeToAteXx a întrebat:

sunt Adrian si tot ce vreau este sa i-mi dati un raspuns bun, sa nu radeti deoarece pentru mine inseamna mult! Nu m-i sa mai intamplat asta si nu este tocmai o intrebare ci un eveniment ireal sa zic asa, care m-a marcat destul de profund, nici in ceea ce-mi place sa fac nu mai pun pasiune si placerea necesara, dar cu toate acestea sa trecem la subiect.
Aseara am visat ca eram la mare, dupa ce am iesit din apa am vazut o fata care statea langa mal si cu toate ca nu o cunoasteam am incercat sa ma bag in seama cu ea, am inceput sa schimbam cateva vorbe pentru a ne cunoaste mai bine, ne vorbind fluent romana am intrebat-o de unde este si mi-a spus ca acum cateva zile a venit din Spania la famila ei, ciudat faptul ca ea avea doar 14 ani, desi avea unde sa stea am invitat-o la mine acasa. Impreuna cu familia am inceput sa discutam diverse lucruri, vorbind noi, am observat ca are "burtica" in acel timp mi-am seama ca era gravida, nu am vrut sa aduc acest subiect pentrut ca i-mi era frica ca s-ar fi putut supara pe mine, doar am intrebat ce face copilul si ea mi-a zis ca "bine".
Desi mie nu i-mi place "distractia" de la varsta asta si aici ma refer in general la fete, parca tot prinsese-m un drag mare de ea! Ziua urmatoare, urma sa plece in strainatate si intr-un moment de nestapanire am prins-o si am sarutat-o dupa care i-am zis sa-mi promite ca se va intoarce la mine, in acest timp am vrut (pentru orice eventualitatea) sa-i dau nr meu de telefon si aici poate v-i s-a intamplat tuturor sa nu puteti sa faceti ceva doar din cauza visului nu din cauza indemanarii. Incercam sa rup o bucatica de hartie ca sa scriu, si una se se rupea prea mica, alta prea mare, cand reuseam s-o rup bine, scriam numarul vechi si tot asa, in cele din urma l-am lasat pe cel vechi iar acolo s-a terminat visul.
Si culmea, dupa ce m-am trezit m-am rugat sa adorm din nou s-o visez sau doar sa aflu unde sta. Si chiar s-a indeplinit, trezindu-ma intr-un fel de biserica acolo am vazut un om batran imbracat in negru, poate chiar el era preotul acolo, l-am intrebat (in spaniola) si tot ce mi-a zis a fost "Calle Avesa". Am intrat pe google maps si am cautat aceasta strada si, nu am gasit-o in Spania ci in Italia, si de fapt se numeste Piaza Avesa, nici-o strada sau oras nu mai are numele acesta.
Cu aceasta ocazie vreau ca peste 3 ani cand o sa implinesc18.As vrea totusi sa plec s-o caut poate ca nu degeaba am visat toate aceste lucruri.Chiar daca o stiu de cateva zile, poate nici nu exista, dar sper sa nu fie asa, cu pierderea acelui moment parca am pierdut si o parte din suflet! Numai cand ma gandesc la chipul ei nu mai am chef de nimic si i-mi vine chiar sa plang, asa este genul meu daca-mi vad perechea, simtind asta nu mai vreau pe nimeni, stiind ca i-mi pot crea un viitor alaturi de ea, chiar era speciala, de cate ori m-i s-a intamplat sa visez fete, dar nici decum sa ma atasez atat de mult de ea. Iar aici sa nu interveniti cu chestii de genul: "Estia prea mic ca sa intelegi ce este dragostea. "Nu!, nimeni nu este suficient de mic incat sa o simta iar de tratat nu vreau sa vb deoarece nu vreau sa intru in amanunte. Vreau sa i-mi dati un sfat bun daca sa plec sau nu si de ce, vreau sa mai adaug ca la aceasta intrebare vreau sa-mi raspunda oamenii maturi, care poate catusi de putin au trecut prin asta deoarece au mai multa experienta!
Nu sunt disperat dupa fete sau ceva de genu' v-am explicat mai sus si poate cine stie trec printr-o faza normala ce trebuie sa se intample in timpul adolescentei.Am 15 ani daca unii dintre voi inca se intreaba.
Multumesc pentru timpul acordat, am incredere in voi, stiu ca este un site serios, altfel nu as mai fi zis toate aceste "lucruri"!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Esti un norocos daca poti avea astfel de vise. Dar stai linistit, este doar un vis, nu ti l-a trimis nimeni. Nu pleca nicaieri, nu o vei gasi.

| XxDeToAteXx explică (pentru SkyPilot):

Nu prea cred, si va spun si de ce. Daca ati citit cu atentie nu e un vis tocmai normal ( in legatura cu fata) dar tot o favorizam si de aceea m-a deprimat foarte mult acest eveniment, toate aceste chestii s-au legat una de alta..adica ce vreau sa spun este ca acest vis este unul complex, ma gandesc ca nu oricare ar merge asa departe, probabil ca m-am gandit eu foarte mult la asta ori cineva de sus doreste sa ma ajute de am visat din nou, dar nu am idee daca m-i s-ar intampla sa visez din nou ce sa fac sa renunt? Daca nu va suparati imi puteti spune si ce varsta aveti? Asta ar adauga un plus de incredere! SI multumesc pentru raspuns!

| XxDeToAteXx explică (pentru SkyPilot):

Mersi..chiar m-ai ajutat nu am mai visat si am inceput chiar sa uit, si asta e destul de bine.

| SkyPilot a răspuns (pentru XxDeToAteXx):

Ma bucur ca te-ai detasat un pic. Mi s-a intamplat si mie sa visez ceva atat de intens incat a doua zi am simtit ca trebuie sa verific daca a fost vis sau realitate.