| nenfjsjsjejf a întrebat:

Salut TPU.
Sunt băiat și am 16 ani, imi place de o fata care pe de alta parte imi este și prietena de peste 4ani.
Am început sa ieșim doar noi doi și sa ne apropiem, oarecum a dat semne ca ii place de mine
dar totuși e o fata cu așteptări ridicate și imi este frica sa fac următorul pas, mai ales ca nu vreau sa stric relația de prietenie sau sa devina atmosfera ciudata.
Ceva sfaturi?
Activități pe care le-aș putea face cu ea ca după să o sărut?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sfat. Prietenia cu o fată conduce în mod natural spre o relație. Nu trebuie să faci ceva special pentru asta. Apropierea fizică după care urmează și un sărut vine și ea în mod natural. Să o ții de mână, să stai aproape de ea.