| anonim_4396 a întrebat:

sunt foarte confuz.
Acum o luna am cunoscut o fata (Se uita foarte mult la mine si intr-un final m-am dus la ea si am vorbit, desii am fost foarte timid.Toata actiunea petrecandu-se la scoala) si nu sunt sigur daca ma place sau daca doar ii este mila de mine.

Problema este ca se uita foarte mult la mine la scoala si mereu cand intorc capul imi zambeste. Tot ea mi-a cerut si numarul de telefon insa doar eu am inceput conversatiile. (de 2 ori).
Imi tot batea apropouri daca am prietena si parea mereu interesata cand mai vorbeam de alta fata. SUNT CONFUZ!

Eu sunt cam ratat de felul meu (foarte timid si singuratic) si ma gandesc ca doar ii este mila de mine (Sau ma vrea doar ca pe un amic).

Voi ce parere aveti? Dau funda celui mai rapid si bun sfat.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Te place, nimeni nu face asa ceva din mila. Asta nu inseamna insa ca te vrea ca iubit, poate sa te vrea ca amic. Trebuie sa ii spui clar ca nu ai prietena. Nu mai vorbi de alta fata. Tu incepi conversatiile pentru ca baiatul trebuie sa aiba initiativa.
Scoate-ti din cap idea asta ca esti ratat. Cum te vezi tu, asa devii. Daca incepi o relatie cu fata asta profita de ocazie sa iti schimbi parerea despre tine. Esti cel mai destept si cel mai interesant baiat happy
Nu te repezi cu declaratiile. Vobeste mai mult cu ea, invit-o undeva la un suc, mergeti la plimbare prin parc, propune-i sa o conduci acasa dupa ore. Ofera-i o floare cand va intalniti, fa-i complimente (e frumoasa, are maini fine, iti plac ochii ei... te descurci tu!).

8 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Mhhm, probabil că și ea te place, dar e timidă și nu vrea să facă mai mult decât face deja. Inclusiv nu vrea să pară o disperată care ar sări pe tine...
Also, nu trebuie să gândești așa, numai din povestirea asta pot să spun că pari mai interesant decât multe alte persoane. Continuă să vorbești cu ea, o să fie bine. Succes!

| Anonim03172 a răspuns (pentru aliceinchains):

Multumesc pentru raspuns.

| IsabelaIssa a răspuns:

In primul rand gandesti negativ despre tine, si daca tu ai parerea asta despre tine, cei din jurul tau vor avea la fel. Trebuie sa lucrezi la asta si sa iti revii. Odata ce fata te intreba de prietena si iti da semne ca te place, de ce naiba te-ai gandi ca i-ar fi mila de tine? Poate ca mai asteapta si alte lucruri de la tine, chiar daca tu te-ai dus la ea de doua ori. Asteapta sa continui pentru ca ea o fi mai timida decat tine. In concluzie, intareste-ti increderea in tine si nu mai gandi negativ.

| Anonim03172 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Multumesc foarte mult.

| AtateaConditii a răspuns:

E milă deși ea crede ca e simpatie. Odata ce o sa te dai si tu la ea se va scarbi de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, este posibil sa-i placa băietii mai cuminti. Nu toate fetele prefera un Bad boy. Uite ca exista si astfel de fete. Cele mai multe sunt rele si cam... Si chiar daca ar vrea sa fiti doar prieteni, ai putea sa o faci sa te placa. Desigur, daca o placi. Chiar daca esti timid, contează ca ai o inima buna, si ea te place asa. Bravo!

| Anonim03172 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-a placut foarte mult raspunsul tau, insa am mizat intre raspunsul tau si cel a lui Inquire.
L-am pus pe al lui, sper ca nu e nici o problema.

Multumesc inca odata!