| Bogdannn96 a întrebat:

Imi place de o fata, dar nu stiu daca si ea ma place. Nu stiu cum sa-i zic sau sa ii arat asta.
Vorbim, rade la glumele ei si reciproc, vorbim pe messenger, dar cred ca ea ma considera un prieten mai special, din randul baietilor. Ceilalti colegi din clasa sunt mai diferiti, unul e nebun, altul e zapacit, altul sta mereu cu unu si se joaca pe telefon. Dar eu nu, ea sta cu mine (dintre baieti).

2 intrebari:
Ma place si ea?
Cum sa-i arat ca o plac?

Răspuns Câştigător
| Ellyyy a răspuns:

O sa iti dau cateva sfaturi din punctul de vedere al unei fete. happy
E foarte bine ca sunteti prieteni. Trebuie sa ii castigi increderea pe deplin. Cand e suparata sau are probleme, intotdeauna sfatuieste-o, ajut-o fii dragut si grijuliu, arata ca iti pasa.
Incepe sa bati apropouri. Spune ca iti plac fetele care.si spune o calitate de a ei.
Faptul ca sta cu tine este foarte bine, inseamna ca ea te place, dar poate ca inca nu vrea sa recunoasca nici pentru ea insasi, depinde de cat timp va cunoasteti.winking
Cum am mai zis, arata-i ca iti pasa. Imbratiseaz-o, crede-ma, asta o va impresiona si o va face sa se simta apreciata si placuta.
Fii intotdeauna langa ea si totul va fi bine. Chiar daca poate va dura mai mult timp pana veti deveni prieteni chiar foarte buni, nu renunta si sa nu iti fie frica. La momentul potrivit spune-i ce simti, pentru ca dupa aceea vei regreta mai tare in viitor ca nu i-ai spus adevarul. happy
Mult succes.

2 răspunsuri:
| danutzsan a răspuns:

Fii atent cu ea, nu strica sa-i faci mici cadouri (o ciocolata,o floare ) invit-o la un film, o prajitura, o cafea. iar mai tarziu spune-i ce sentimente ai pentru ea, spune ce simti cand esti impreuna cu ea.

| luyssika18 a răspuns:

Pai ia-o incetul cu incetul...incearca sa ii devii cel mai bun prieten sau un prieten foarte apropiat sa iti spuna totul si apoi spui ce simti pentru ea nu cred ca o sa fie chiar asa de usor dar merita orice efort din partea ta sper ca ea sa fie acea fata *speciala*...bafta!