| MyNameisEduard a întrebat:

Salut TPU! Sunt puțin deprimat când scriu această întrebare așa ca va rog fără hate.De cateva luni am început sa am multe zile in care ma simt trist, ma simt si vesel uneori dar nu se întâmplă chiar asa de des.Cand sunt trist simt un gol in interior și n-am dispoziție sa fac nimic si n-am prieteni în apropiere cu care sa vorbesc despre asta...(cel mai bun prieten este plecat din țară si cu restul vorbesc doar pe Instagram, dar sfaturile lor nu ma ajută prea mult).Tot ce-mi doresc acum este o persoană pe care sa o strâng in brațe, dar cred ca sunt timid pentru a avea o prietenă...(cel puțin asta este părerea mea).Imi puteți da vreun sfat care sa ma ajute?
Am uitat sa menționez ca am 17 ani.
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Pot spune că mă incadrez în proporție de 90% în situația ta,și te înțeleg. La vârsta asta, timiditatea nu ar trebui să fie un impediment pentru tine, deprimarea nici atât. Găsește-ți o activitate care să îți placă și care să te reprezinte, ca să ai un motiv să te ridici din pat și să îți reiei rutina; bagă-te în seamă cu cât mai multe fete, încearcă-ți norocul, doar nu o să-ți dea în cap acea fată pentru că ai băgat-o în seamă. Go ahead. happy

| MyNameisEduard explică (pentru literallythesamebruh):

Muzica este activitatea mea si muzica ma ajută cel mai mult când nu ma simt bine. Fete dacă aș aborda doar online pentru ca in viața reală sunt slabe șanse...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti afce acest lucru cu mama ta sau un fratior sau surioara, fiindca parintii si fratii sunt buni sa te sustina emotioal si psihic.
Iar ca sa-ti ocupi timpul pana la vara: inveti pe rupte, ajungand sa impresionezi profesorii si colegii, atragand admirativ ochii fetelor, care se vor inghesuii sa te placa si sa-ti fie prietene.

| MyNameisEduard explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru sfat dar am note destul de bune si părinții mei sunt mulțumiți, dar te asigur ca fetele dn clasa mea nu vor fi mai atrase de mine daca aș avea doar 10 pe linie(plus ca majoritatea au relație)

| Violleta2022 a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Nu-i suficients a ai note "destul de bune" ca alea sunt mediocre, pebntru copii slabi si incapabili sa invete.
Tu daca vrei sa atragi fetele si colegii, pune mana serios pe acrte si obtine note bune si foarte bune, ca sa impresioenzi pe toti.
Si fii-miu spunea la fel, pana a vazut puterea notelor si cand a ajuns capitanul scolii, roiau fetele in jurul lui.