| Mwha a întrebat:

Urmeaza sa imi pun aparat dentar. As vrea sa aflu cateva pareri de la voi. Va durea? A mai purtat cineva aparat? Este greu sa mananci cu aparatul dentar? Multumesc. Funda.

Răspuns Câştigător
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Cand ti-l pune nu doare deloc.
Primele zile te va durea putin cand vei manca.Sigur doctorul iti va spune sa mananci mai multe supe, ciorbe, in general mancare mai moale.
Dar dupa vreo 3 zile, durerea dispare complet. Eu am, mai cateva luni mi-l dau jos.Nu e asa rau, dar trebuie rabdare!

| Mwha explică (pentru vreauTotulSauNimic):

Multumesc pentru raspuns! happy

2 răspunsuri:
| ApaMineralaAcidulata a răspuns:

Eu am purtat cand eram micuta..depinde de care. Daca e mobil il vei da jos la masa si nu o sa te doara decat la inceput pana te acomodezi. Daca sunt brecheti va fi mai complicat, iti ramane mancarea intepenita s.a.m.d. Nu vreau sa te sperii, dar unui amic i-a strambat dentisul dintii cand i-a scos brechetii...big grin... Bafta!laughing