| Hope22 a întrebat:

Voi cum ați slăbit? Si in cat timp ați primit primele rezultate? Eu vreau sa slabesc dar îmi e frică că o să ma îngraș in loc sa slabesc. crying Va rog, ajutati-ma cu niste sfaturi crying TPU

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca faci dieta de slabit este imposibil sa te ingrasi, pentru ca, trebuei sa manaci mult mai putin decat manaci acum si sa faci miscare intensa care consuma caloriile.
Ceea ce spui tu, se poate intampla numai daca faci cura de ingrasare, nu de slabire!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am mai mancat deloc dulce, paine, sucuri, paste... am redus portele la orice masa, luam gustari mici si dese... alergat + inot si am dar jos 8 kg in 2 luni insa cand m-am vazut cu kg date jos am inceput sa mananc iar prostii si am pus la loc vreo 4-5

| Clorox a răspuns:

Daca treci peste o anumita masura de calorii trebuie sa faci sport ca sa le arzi!
Dar daca tii dieta cu putine calorii o sa fie bine!
Iar daca tii o dieta si faci si sport, slabesti foarte mult! Apropo, si cu sportul asta, depinde in ce zona vrei sa slabesti cel mai mult!

| CinVasileeee a răspuns:

Deci nu o sa te ingrasi, daca vei manca trei mese pe zi fara sa te simti gata ca te-ai saturat, si de la ora 18 19:00 sa nu pui mancare in gura.

| Mh_AnDa_1972 a răspuns:

Buna, si eu ma consideram grasa la varsta de 13 ani si inaltimea 1, 60 si pe parcurs ma gandeam sa ma apuc de dieta sau ceva... Eu nu incurajez pe nimeni sa faca chestia asta... Tot ce trebuie sa faci daca te consideri gras(a) este sa faci mai mult sport si sa te trezesti mai de dimineata nu sa dormi pana la ora 12, apoi sa te duci direct la frigider si sa mananci niste dulciuri sau cartofi prajiti. Slabitul nu prea tine de mancare, ci de felul in care iti tratezi corpul... Nu stiu daca ma intelgi, dar nu exista ceva care sa te faca sa slabesti. Tu singur(a) trebuie sa ai un program de zi cu zi pe care sa il respecti in privinta mancarii (de 3 ori pe zi), somnului, sportului etc. Sper ca te-am ajutat, funda?