| IndiferentAnonim a întrebat:

Vreau niste statusuri de dragoste triste, va rog frumos... FuNdă!

5 răspunsuri:
| yoanita a răspuns:

M-am schimbat si pot visa acum, nu mai vreau sa cer, voi obtine oricum!

Dati-mi un vis de trait caci realitatea ma omoara!

Stau singura cate-odata, ma ascund sa fiu cu tine.Privesc o poza veche, tresare o amintire!

Te caut dar nu te gasesc, iar ratacesc...mi-e dor! Uneori ma trec fiori cand privesc rasaritul in zori.

M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis.

Aproape in fiecare seara adorm cu tine-n gand iar gandul asta ma omoara.

Las visele inutile in spatele meu si incerc sa fiu realista, lumea asta mi se pare prea rea, prea egoista.

Cateodata poate c-am mai facut si prostii, dar le-am lasat pe toate de dragul tau, sa stii.

Te gandesti mereu la el, esti cu telefonul in mana.A trecut inca o luna si el tot nu mai suna...

Asa ca n-ai cum sa ma ranesti.Cineva, candva era expert in asa ceva.

Ma pierd in intuneric, in jur totul e pustiu.As vrea sa iubesc, dar parca nu mai stiu.

Si imi aprind o tigara ca poate asa n-o sa mai doara.

Singura alerg prin ploi, ispitita ca de-un pacat si te-as cauta daca as afla pe ce drum ai plecat.

Numai eu stiu ce-am indurat, numai eu stiu cat am vrut sa tip si a trebuit sa tac.

Ce-am facut impreuna imi aduc aminte, cat de mult imi lipsesti nu pot spune in cuvinte.

N-ai vazut niciodata cum se lupta cu amintirea ta, cum isi doreste sa te uite dar sufletul ei nu vrea.

Din nou simt ca mi-e dor, imi doresc sa fiu cu tine impotriva tuturor.

Acum ma uit pe geam si zambesc, ca-s totusi amintiri frumoase in care inca ma regasesc...
Si te darami singura, incercand sa te ridici.Cand il vezi in fata ta...simti ca pici.

Cate suspine, nici ea nu mai crede cand spune ca totul va fi bine.

Si acum e la fel, ea nu mai este ea.El e departe, fata nu-l poate uita.

E iar octombrie si ploua marunt, am mai pierdut o vara sperand...

Il facea sa rada in cel mai trist moment, l-a facut sa prinda viata cand privea absent.

In gandul meu mereu te port ca pe un lucru sfant.As vrea...

| SecretLady91523 a răspuns:

1.alcolul nu e raspunsul, dar el cu siguranta te face sa uiti intrebarea.
2.nici o fata nu crede ca e frumoasa pana cand un baiat vine si o face sa se simta asa
3.intodeauna va fi una care sa planga dupa tine...dar nu eu scumpuleoh go on
4.te iubesc sunt cele mai greu de spus cuvinte, si cele mai usor de auzit.
5. iubirea incepe intr-un moment, creste in timp, si ramane pentru o eternitate
6. when you see your crush...retard mode activated
7.cand spun ca sunt bine vreau ca cineva sa se uite in ochii mei sa ma ia in brate si sa imi spuna "nu, nu esti"
8.O viata intreaga invetzi ca sa ajungi ceva, si cand crezi ca ai terminat, iar trebuie sa invetzi. Si daca mereu invetzi, cand te opresti, tot nimic nu esti. Si atunci iti aduci aminte ca ai uitat sa fi copil! De ce? FIINDCA Invata-l!
9.But I know that's a sunshine behind every rain.
10.Live life, laugh a lot, love forever

| RiRiiiii a răspuns:

Http://statusbun.com/
Astept funda.