| Kre a întrebat:

Salut TPU,vreau pe viitor sa devin fotograf sau designer,sau de ce nu arhitect,desi, nu imi place matematica.ar fi o problema? unde pot face studii de fotografiat,sau cum s-ar mai numi? Astept raspunsurile voastre,

5 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Depinde unde esti ca locatie
cursuri de fotografie sunt mai peste tot
fotografia se simte in primul rand... daca nu ai talent cat de cat arunci bani pe geam la cursuri ca sunt destul de scumpe
in ziua de azi mai toata lumea are o camera foto si vrea sa fie fotograf profesionist
trebuie sa fi printre cei mai buni ca sa poti face si bani

| Kre explică (pentru Q69):

Nu conteaza locatia, pot pleca oriunde, si Italia si Franta si Spania si ce o fi, dar prefer mai mult Timisoara sa Canada, Montreal...ma atrage ceva la ele,am un fotoaparat profesional,si am si talent,asta ii tot spun toti,familia,prietenii, chiar si cei de pe retelele de socializare pe care nu ii cunosc, chiar si eu cred ca am, de aceea am apelat la TPU, sa mi se ofere ajutor.

| Q69 a răspuns (pentru Kre):

Talentul daca ai este foarte bine
la un curs de fotografie poti invata doar tehnica si la final primestoi o diploma
am cateva prietene care au facut cursuri de fotografie
pentru mine fotografie a fost pasiune pasagera...cand si cand..raman un amator tongue
cand eram la scoala am fost la un club cine-foto si acolo am mai invatat una alta
o camera profesionala nu face fotograf pe toata lumea
am exemple un bait si o fata care au camere de 1500 euro fiecare dar fac poze ca si cu un telefon cu camera Vga

| Kre explică (pentru Q69):

Am inteles,... vreau sa mentionez, de mica imi placea sa ma pozez si sa fac poze, cred ca deja am in jur de vreo 14 800 de poze in calculator, doar in anii 2010-2012. ceva raritate e asta...si la mine era o pasiune acum vreo 5 ani,dar acum am inteles cat de mult inseamna pentru mine treaba asta cu pozele,si sunt gata sa trec prin toate doar pentru a avea aceasta meserie, nu ma intereseaza cat poate fi salariul la aceasta meserie, nu ma intereseaza unde trebuie sa fac poze, stiu doar un lucru, ca vreau sa fac poze..si asta e tot ce conteaza.multumesc mult pentru raspuns! m-a ajutat!happy have a nice day!

| Q69 a răspuns (pentru Kre):

Cu placerewinking