| Fleiby a întrebat:

Voiam sa va intreb, cat de importanta este scoala pentru voi. Si daca ati terminat-o, cat de importanta a fost? Daca vreti dati si amanunte.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Extrem de importanta.
nu mi am dorit un loc de munca ce implica munca fizica, asa ca am invatat, am un loc de munca cu calificare superioara unde fara scoala nu ajungea. Si da castig mult peste medie, la fel ca majoritatea care au invatat pentru a face ceva in viata si nu doar din obligatie

| MihaiNicu23 a răspuns:

Foarte importanta, ne ajuta pe viitor sa devenim ce vrem noi.

| kar1GaNNN a răspuns:

Sincer sa fiu eu cand m-am angajat nu mi sa cerut nici un studiu.
La scoala înveți multe lucruri importante. Dacă vrei să faci scoala fa-o pana la capat, ia bacul si fa o facultate in continuare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Păi zi-ne și unde te-ai angajat. rolling on the floor

| Fleiby explică (pentru anonim_4396):

Sunt in liceu

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Mai pe de o parte scoala nu prea e importanta in sensul ca nu toate materiile o sa le folosesti in viata DAR totusi trebuie sa stii putin din fiecare ca sa nu fii luat de fraier pe strada, la locul de munca si unde mai vrei tu. Pe de alta parte e importanta ca fara ea nu poti avansa mai departe ( facultate ) unde diferenta se simte in buzunar. Adica ala cu liceul o sa poata lucra doar la un magazin ( de ex ), dar unul cu o facultate de nevoie poate lucra si la magazin si intr-un birou. eu unul la inceput nu i-am dat o asa mare importanta scolii dar pe final am reusit sa vad cat de importanta este ea si cu ce ma ajuta in viata si in ultimul an de liceu am lasat si pc si telefon etc si m-am bagat pe invatat si am luat bacul iar dupa aia am intrat in armata, mai exact intr-un loc un nu oricine poate ajungewinking