| Rush a întrebat:

Salutare, am 16 ani si sunt timid si din cauza asta sunt vai de capul meu, de ex : nu am avut nicio iubita pana acum, colegii mei de liceu sunt niste idioti (nu toti) si nu stiu cum sa scap de problema asta.
Cum sa scap de timiditatea asta?!

Răspuns Câştigător
| CrazzyRazzvy a răspuns:

Pai bun... deci amice sfatu' meu e in felul urmator, indiferenta totala cu "babuinii"=colegii aia ai tai si cat despre timiditate, mai multa incredere si totul e pe baza psihicului tau si app daca canti la chitara,(cel putin asa apare poza nu stiut daca esti tu) ai mai multe sanse sa cuceresti o fumeie. Deci totul e de curaj si incredere deci nu te mai subestima...asa eram si eu la 13-14 ani, acum am 20 si mi-i se rupe de restul deci mult noroc

4 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Ai incredere in tine, practica un sport la care te pricepi si iti vei spori increderea in tine si mai mult. Nu ii lasa pe colegi sa isi bata joc de tine dar nu in sensul sa te certi cu ei ci in sensul sa nu fii demoralizat cand iti spun ceva si stai in compania celor cu, care te intelegi.
Despre iubita, nu fi jenat daca intreaba cineva. Uni pana la varsta ta poate au avut 1, 2 sau 10 dar nu conteaza ca oricum numai au nimic. Fiecare la timpul lui.

| JBieber a răspuns:

Gandeste-te ca, cu atitudinea asta nu vei ajunge niciunde, fi mai sigur pe tine caci orice om greseste si nimeni nu te ia in serios daca stai izolat...nu te gandi ca te faci de ras daca gresesti ceva crezi ca, cu timiditatea asta vei ajunge undeva?

| Rush explică:

Multumesc mult

| HouseNation a răspuns:

Esti timid...atunci de ce ma injuri?