| lolec a întrebat:

imi poate explica si mie cineva care este diferenta dintre Battlefield 4 clasic/normal si Battlefield4 Second Asault. Stiu ca este o varianta mai superioara cea din urma dar ce nu inteleg este daca Second Asault contine si tot ce este BF4 clasic + ceteva operatiuni noi... Ma intereseaza daca jucand Battlefield4 Second Asault beneficiez de tot ce era in BF 4 clasic plus ceva nou sau trebuie sa il joc pe cel clasic si dupa second asault.

Sper ca m am facut inteles...

2 răspunsuri:
| LiviuYOO a răspuns:

Second Assault este un DLC pack pentru battlefield 4. Daca cumperi doar Second Assault nu iei si jocul clasic, iei doar DLC-ul adica nu te poti juca doar daca cumperi si Battlefield 4 normal/deluxe digital.

| EliteSoldier25 a răspuns:

In primul rand, Bf4 SA e un mod.
in al doilea rand, SA e doar multiplayer, cu cateva harti din bf 3 si arme si un game mode (capture the flag).
pentru mod, iti trebuie BF4 original.