| BudăSpiritOfVengence a întrebat:

Salutare.Luni ma duc la dentist ( plombarea unei masele) si deocamdata incearca sa-mi omoare nervul (detalii,detalii) problema este ca imi pune o plomba de forma, care miroase urat(a dentist) si dupa ce termin cu dentistul trebuie sa ma duc la scoala si nu prea imi place sa ma duc cu mirosul ala in clasa (toata clasa miroase apoi). Ce sa fac sa nu-mi miroasa gura a dentist? Cu guma merge?

12 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Orice ai zice nu face prostia de maca sau de a mesteca guma! Nici macar in cealalta parte. Poti, si este indicat sa bei cafea mai ales daca iti curge sange. Daca fumezi nu e o problema, s-a mai duce mirosul, dar la ce ger e afara o sa ti se prinda mirosul de tigara mult mia repede pe haine si nu e chiar ok sa intri asa in clasa. Cel mai bine ai folosi in spray de gura, il cumperi de la primul magazin ca e pana in 10lei.
Daca ti se face repede greata te sfatuiesc sa nu mananci prea mult inainte sau sa nu fumezi dupa. Cineva din clasa a vomitat din cauza mirosului dupa ce a fost la dentist.

| michelia a răspuns:

Nici nu te gindi sa mesteci guma! Vrei sa-ti scoti din prima plomba aia temporara?
Oricum doua ore nu ai voie sa bei sau sa mananci nimic ( deci nici sa mesteci) tocmai ca sa se prinda plomba. O sa mirosi ca la dentist si o sa te admire colegii ca ai avut curaj, crede-ma ( chiar daca or sa comenteze).

| BudăSpiritOfVengence explică (pentru michelia):

Crede-ma daca bei nu are nimic,mereu beau cafea dupa ce plec de la dentist,daca nu mestec in partea cu maseaua aia nu cred ca are ceva,nu comenteaza nici un coleg,dar nu suport eu sa miros asa, mai ales, am colega de banca, nu coleg, si iti dai seama ca nu veau sa "put" in halu ala :S

| michelia a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Nu mirosi a transpiratie sau a alte minuni.
E bine ca te gindesti la colega de bancahappy, dar ea chiar va fi draguta cu tine, te va alinta poate un pic pentru ca ai fost la dentist si atit.
Nu mesteca guma in nici un caz. Intreaba medicul daca poti lua tic-tac de menta ( astea nu se mesteca si ar fi riscul mic pentru plomba).

| BudăSpiritOfVengence explică (pentru michelia):

Detalii,detalii, o sa-mi zica toata ziua ca miros a dentistlaughing si sincer sa zic, nici mie nu-mi place cum miroase maseaua.Las ca ma risc eu.

| michelia a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Mai tu esti in Povestea lenesului cu posmagii aia? Nici asa, si nici asa.
Bine ca te duci la dentist, bravo tie ca nu ti-e frica si te ingrijesti. Nu-ti risca insa nici acum si mai ales nici cind iti pune plomba definitiva dintele pentru 2 ochi frumosi. Ca vad ca asta e problemawinking

| BudăSpiritOfVengence explică (pentru michelia):

Ehhlaughing cam asa e, oricum, plomba definitiva, nu o sa aiba deloc miros + o sa fie vulcanizata pe loc cu laseru cand o sa mi-o puna(doamne ce expresielaughing ).in fine, m-a risc eulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara apa de gura. Eu iti recomand Oral B.

| MariusApostol a răspuns:

Intreaba medicul stomatolog online Dr Resit Ayla http://dentoplus.ro

| Aliiiiiiiiiiii a răspuns:

Miros de dentist ..ciudat. incearca spalarea frecventa pe dinti + apa de gura si guma..eu zic ca merge! Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| BudăSpiritOfVengence explică (pentru Aliiiiiiiiiiii):

Pai eu ma duc la dentist si apoi plec direct la scoala, mirosu ala dispare dupa o zi doua.

| Aliiiiiiiiiiii a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Atunci cumpara un pachet de guma EXTREME...si mesteca 3! Dupa scoala te poti spala pe dinti..si iti trece ..iti spun sincer