| Kleb a întrebat:

Salutare. Sunt intr-o relatie cu o fata, ne intelegem foarte bine, singura problema ar fi fostul ei prieten. Este obsedat de ea, de cand s-au despartit tot o cauta. Nu stiu de unde are numarul meu de telefon dar de ceva timp ma tot suna si ma ameninta ca de ma mai prinde prin oras la iubita mea ma bate etc. El imi stie masina, a vazut-o intr-o poza la mine pe Facebook si intr-o seara cand am mers acasa la iubita mea, a2a zi am gasit o ditamai zgarietura pe aripa si usa de la sofer, ulterior chiar el sa ma intrebe daca am reparat zgarieturile, deci clar el facuse asta. Eu nu as vrea sa ii raspund provocarii nu as vrea sa am probleme cu politia, cum as putea sa scap de el fara prea multa bataie de cap pentru ca sincer mi s-a luat de tot, la inceput imi venea sa renunt la relatie dar acum nu pot face asta tin prea mult la ea

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

In opinia mea, problema e la prietena ta.
Probabil nu a fost ea suficient de vehementa cand a incheiat relatia, astfel incat fostul inca crede ca mai are sanse, si de asta incearca sa te faca sa te retragi pentru a putea reveni el la ea.

| Legion7X a răspuns:

Du-te la poliție, fă o plângere.

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Daca ai conversatia cu el, mergi cu conversatia frumos la politie. Se vor rezolva lucrurile garantat. Iti sugerez sa iti descarci si aplicatia de inregistrat convorbirile. Il si inregistrezi pe prost si mergi si cu inregistrarile la politie. Daca tot insista, poti obtine chiar odin de restrictie pe numele lui. In prima instant nu o sa ii faca cine stie ce, daca nu mai are antecedente. Dar cu cat face mai multe cacaturi, cu atat o sa fie sanctionat mai aspru.

| Legion7X a răspuns (pentru StefanChriss):

Da recomand aplicația pentru înregistrat apeluri IntcallACR versiunea 1.1.5 pentru android 10 cred că merge si 11. Eu am 10. Este foarte bună. O gasește pe Aptoide. A fost pe magazinplay, acum numai este. e altă versiune

| StefanChriss a răspuns:

A si iti mai zic ceva, tipului ii e tarseala sa sara la bataie, ca altfel nu statea sa iti dea cheie pe masina, te astepta si te lua direct in suturi daca era chiar smecher

| ejymas a răspuns:

Inregistreaza-l, iti recomand Call Recorder - Cube ACR, o folosesc de un an