| MomsSpaghetti a întrebat:

Sunt pe clasa a 11-a si studiez profilul mate info.Pe clasa a 10 a am avut rezultate bune la matematica deoarece am fost atent, prezent la ore.Pe clasa a 11 a am lipsit foarte mult, probleme medicale, cheful de a sta la ore etc.Asa ca nu am aceleasi rezultate bune ca pe a 10 a.Sa zicem ca nu am invatat cat a trebuit la matematica si as vrea pana pe a 12 a sa recuperez materia, in timpul vacantei de vara, un pic cate un pic.Stiu baza, dar sunt lucruri care nu se leaga uneori si am nevoie de o recapitulare in general a materiei ca sa o stiu la fel de bine ca pe cea de a 10 a si sa pot sa iau o nota buna la bac, intrebarea mea este urmatoarea:prin ce? Meditatii online? Cum functioneaza? Sau pot gasi materia explicata bine pe net si sa incep sa lucrez individual? Sau sa las totul pe a 12 a unde normal ca o sa repet din nou a 11 a, tin sa precizez ca stiu baza si as putea sa recuperez si pe a 12 a dar de preferat ar fi sa o fac acum, dau o funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Steregoi a răspuns:

Ia fain frumos manualele de mate din clasa a 11-a si studiaza-le incepand de acum. Din cate imi amintesc, daca nu ma insel, ai analiza matematica, calculul matricial si geometria analitica. Nu prea seamana cu ce ai facut in clasa a X-a. Ia ca referinta manualele iar ce nu intelegi cauti pe internet. Nu ai nevoie de meditatii. Toate trei mi-au placut. Facusem si ceva meditatii insa atunci nu aveam acces la internet. Am terminat bacul primul din clasa cu profil mate-info. Apoi am dat la facultate si ca sa intru unde am vrut la fara plata am dat trei ani la rand admitere si am invatat multa mate si fizica din liceu. Este important sa-ti si placa.

| MomsSpaghetti explică (pentru Steregoi):

Faza e ca o sa dau cartile de a 11 a in scurt timp

| Steregoi a răspuns (pentru MomsSpaghetti):

Le xeroxezi. Sau le faci poze cu un smartphone cu rezolutie minim 8 Megapixeli si toate pozele le salvezi in calculator.