| somndevoie a întrebat:

Salutare tuturor! Am nevoie de un sfat. De ceva timp imi cam place o fata si i-am aratat in mai multe feluri ca e speciala pentru mine. Problema ar fi ca nu ne-am mai vazut de ceva vreme si acum nu-mi mai place asa tare, asta e totusi bine pentru ca par mai sigur pe mine si mai natural. Ce sa fac? Sa-i trimit un mesaj, ce sa-i spun? Nu suntem in acelasi oras acum. Stiu ca cel mai bine ar fi sa-i spun ca o plac, dar adevarul e ca-mi e teama

2 răspunsuri:
| DANyi a răspuns:

Pai, nu trebuie sa iti fie teama, deoarece acea fata nu te va manca. Tu trebuie sa iti asculti mai intai inima si apoi creierul, altfel o sa iti para rau. Chiar daca tu acum simti ca nu prea o mai placi, dar o sa iti revina sentimentul acela destul de rapid. Asa ca nu o lasa, vorbeste cu ea. Numai bine!

| undercover01 a răspuns:

Salut! fata iti e prietena apropiata? adica obisnuiti sa vorbiti unul cu celalat? daca da, atunci n-are de ce sa ti fie teama. spune i pe mess daca iti e teama sa i spui fata in fata. daca nu iti e o prietena apropiata, atunci incearca sa legi o prietenie cu ea, iar apoi fa pasul cel mare. BAFTA!