| somndevoie a întrebat:

Salutare tuturor! Am nevoie de un sfat. De ceva timp imi cam place o fata si i-am aratat in mai multe feluri ca e speciala pentru mine. Problema ar fi ca nu ne-am mai vazut de ceva vreme si acum nu-mi mai place asa tare, asta e totusi bine pentru ca par mai sigur pe mine si mai natural. Ce sa fac? Sa-i trimit un mesaj, ce sa-i spun? Nu suntem in acelasi oras acum. Stiu ca cel mai bine ar fi sa-i spun ca o plac, dar adevarul e ca-mi e teama x_x

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnDr3D33aLoV3 a răspuns:

La fel am patit si eu. Imi place de un timp de aproape un an. Ne cunoastem de mici si nu ne-am vazut timp de vreo cinci ani. Cand ne-am reintalnit acum aproape un an a inceput sa imi placa de el insa am fost foarte timida si nu am acordat atentie. Am aflat cum ca si el m-am placea dar nu din surse sigure. Nu am mai vorbit cu el de mult timp, nici macar nu prea am cum sa dau de le doar in mod indirect. Acum nu mai stiu daca imi mai place de el. Poate ca daca faceam un mic pas putea sa mearga bine.
Cred ca unul dintre voi trebuie sa faca un pas. Daca nu esti convins ca ea te place atunci e mai greu. Nici nu stiu daca e un sfat bun daca zic sa-ti faci curaj mai ales daca esti o persoana timida. Dar incearca sa o iei pe ocolite in sensul sa ii trimiti un mesaj sa o intrebi ce face si apoi sa tot intri in detalii. O sa isi dea seama in cele din urma ca o placi iar daca si ea te place va incerca sa mearga si ea mai departe. Fi increzator si ai grija sa nu o intimidezi.